3.edycja LOTTO SuperLIGI

3. edycja LOTTO SuperLIGI w unikalnej formule

W tegorocznej edycji LOTTO SuperLIGI powalczy 10 zespołów. Skrócono system rozgrywania spotkań, co zwiększy ich atrakcyjność oraz wprowadzono formułę ligi zamkniętej. Pierwsza kolejka odbędzie się w dniach 8/9 czerwca br.

Znamy już wszystkie szczegóły związane ze zbliżającą się, trzecią edycją LOTTO SuperLIGI, jedynej w pełni zawodowej ligi tenisa na świecie. Po sukcesach poprzednich dwóch odsłon organizatorzy poszli za ciosem i wprowadzili rozwiązania, które mają podnieść atrakcyjność rozgrywek zarówno dla kibiców, jak i sponsorów.

 

Formuła ligi zamkniętej, rekordowa liczba zespołów

Jedną z najistotniejszych zmian jest stworzenie formuły zamkniętej ligi na wzór amerykańskich rozgrywek zespołowych (m.in. koszykarskiej NBA), co oznacza rezygnację z projektu forBET 1.LIGI. Po weryfikacji zgłoszeń do tegorocznej edycji LOTTO SuperLIGI finalnie dopuszczono do rozgrywek 10 zespołów, które będą musiały sprostać wysokim wymogom organizacyjnym, sportowym oraz marketingowym:

 • BKT Advantage Bielsko-Biała (aktualny mistrz Polski)
 • KT Royal Zielona Góra
 • Calisia Tennis Team Kalisz
 • WKT Mera Warszawa
 • AZS Tenis Poznań
 • KT GAT Gdańsk
 • KS Górnik Bytom
 • ZTT Złotoryja
 • WKS Grunwald Poznań
 • PTP Łódź (debiutant)

Uczestnicy zostaną podzieleni na dwie grupy, których składy powstaną na podstawie rozstawienia (miejsca z poprzedniego sezonu zasadniczego) oraz losowania.  W sezonie zasadniczym odbędzie się pięć kolejek. Zwycięzcy grup uzyskają awans do turnieju finałowego LOTTO SuperLIGA - FINAL FOUR, natomiast drużyny z miejsc 2-3  zagrają w fazie „play-off” z przeciwnikami z drugiej grupy o pozostałe dwie „przepustki” w turnieju mistrzów.

– Dążymy do ciągłej profesjonalizacji naszego projektu, a formuła ligi zamkniętej pozwoli przyśpieszyć ten proces. Mniejsza liczebność składów na każde spotkanie sprawi, że na kortach będą pojawiać się lepsi i wyżej notowani w światowych rankingach zawodnicy i zawodniczki, a poziom rywalizacji będzie bardziej wyrównany. Cześć działań marketingowych spadnie na same kluby, co będzie wymagać od nich większej pracy i zaangażowania, ale tylko w ten sposób będziemy w stanie wykreować modę na oglądanie tenisa w konkretnych regionach kraju – przekonuje Piotr Holwek, Dyrektor Zarządzający LOTTO SuperLIGI.

 

Krótsze spotkania, więcej emocji

Ważnych z punktu widzenia rozgrywek zmian jest więcej. Zdecydowano się skrócić system rozgrywania spotkań ligowych. W tym sezonie toczone one będą do trzech wygranych meczów, co oznacza, że liczba wszystkich pojedynków nie przekroczy pięciu. Planowane są dwa mecze singlowe – jeden męski i jeden żeński, dwa mecze gry podwójnej – mężczyzn i kobiet, a jeśli to nie wystarczy do wyłonienia zwycięzcy, odbędzie się mecz gry mieszanej. Jak twierdzą organizatorzy LOTTO SuperLIGI, taka formuła nada spotkaniom większej dynamiki i podniesie ich atrakcyjność, również medialną.

– Bierzemy przykład z innych dużych imprez tenisowych. Obecnie zauważalny jest trend polegający na skracaniu i dynamizowaniu rozgrywek drużynowych, co jest pokłosiem zmieniających się standardów i oczekiwań telewizji oraz Internetu. Chcemy dostosować się do tych wymagań. Dzięki nowym rozwiązaniom wszystkie pojedynki w ramach spotkania LOTTO SuperLIGI toczone będą na jednym korcie i to właśnie na nim kumulować się będą wszystkie emocje – powiedział Patryk Gajda, prezes zarządu SuperLIGA S.A., która zarządza projektem LOTTO SuperLIGI.

 

Sprawdzone rozwiązania i projekty

Poza nowinkami, organizatorzy skupią się na sprawdzonych z poprzednich edycji rozwiązaniach.  W dniu 7 maja br. na terenie  COS Torwar w Warszawie odbędzie się oficjalne losowanie rozgrywek połączone z konferencją prasową.  Wydarzenie to będzie można śledzić w telewizji i Internecie. Po każdej kolejce sezonu zasadniczego kapituła konkursowa wybierze MVP (Most Valuable Player), a po zakończeniu FINAL FOUR najlepszego zawodnika turnieju mistrzów. Planowana jest również oficjalna, uroczysta gala na zamknięcie sezonu.

Wzorem poprzednich edycji, równolegle do rozgrywek LOTTO SuperLIGI, trwać będzie rywalizacja dzieci w ramach projektu KidsCUP TOUR "Śladami Tenisowych Mistrzów" z wielkim finałem – zawodami MASTERS, odbywającymi się w trakcie FINAL FOUR. Poprzednie odsłony tego projektu przyciągnęły na korty setki młodych adeptów tenisa ze  wszystkich części kraju.

– Dla młodych zawodników i zawodniczek rozpoczynających swoją przygodę z profesjonalnym tenisem możliwość obcowania z profesjonalnymi sportowcami jest wielkim przeżyciem. Sposobność oglądania ligowców na korcie, podpatrywania ich rozgrzewki czy rutyny przedmeczowej to bezcenna dawka praktycznej wiedzy – informuje Alicja Sierzputowska, Dyrektor Zarządzająca KidsCUP.

Przypomnijmy, że najlepsi w poprzedniej edycji KidsCUP TOUR dołączyli do wyjątkowej drużyny KidsCUP TEAM, której Sponsorem Strategicznym jest PKO Bank Polski, gdzie zostali objęci dwuletnią opieką z zakresu przygotowania motorycznego, technicznego oraz psychologicznego.

 

Szersza oprawa medialna i nowi partnerzy

W ramach profesjonalizacji ligi planowana jest szersza niż dotychczas kampania medialna wokół projektu. Mecze dnia transmitowane będą w telewizji Polsat. Po każdej kolejce ligowej emitowany będzie cykliczny program „Magazyn LOTTO SuperLIGI”. Jego wydanie specjalne, zapowiadające start tegorocznych rozgrywek ligowych, zostanie nadane w dniu 4 czerwca br. w kanale Polsat Sport 1. Ponadto, wszystkie informacje, ciekawostki oraz statystyki, poza oficjalną stroną projektu, publikowane będą w serwisie internetowym PolsatSport.pl. W gronie partnerów medialnych znalazły się miedzy innymi koncerny wydawnicze - Polska Press oraz Ringier Axel Springer Polska oraz opiniotwórcze media tenisowe – Tenis Magazyn i Tenis Klub.

– W tym roku chcemy zbudować szersze portfolio partnerskich tytułów medialnych. Część z nich ma charakter ogólnopolski, przez co zwiększymy skalę naszego dotarcia oraz rozpoznawalność projektu w kanałach online. Będziemy też intensyfikować współpracę z mediami branżowymi oraz lokalnymi, funkcjonującymi w miastach, z których pochodzą kluby LOTTO SuperLIGI. Chcemy, aby stały się one nieformalnymi ambasadorami naszych rozgrywek w regionie, budując modę na kibicowanie swojej drużynie – powiedział Michał Hasik, szef biura prasowego LOTTO SuperLIGI.

Do grona partnerów LOTTO SuperLIGI dołączyła również międzynarodowa marka streamingowa MEGOGO, oferująca kanały telewizji online, a także treści VOD, miedzy innymi: telewizję, sport, filmy, audiobooki, podcasty czy wideoblogi.

Lista partnerów zaangażowanych w projekt będzie znacznie dłuższa. Jak twierdzi Piotr Holwek, obecnie finalizowane są rozmowy związane z pozyskaniem kolejnych partnerów. – Już wkrótce będziemy informować o kolejnych markach i firmach współpracujących z LOTTO SuperLIGĄ. 

Przypomnijmy, że w zeszłym roku zwycięzcą LOTTO SuperLIGI został BKT Advantage Bielsko-Biała, który powtórzył swój sukces z premierowej edycji rozgrywek. Na drugim stopniu podium stanął zespół OSAVI TENNIS TEAM Kalisz, a brąz przypadł CKT Grodzisk Mazowiecki po zwycięstwie nad KT KUBALA Ustroń.

 

Kalendarz rozgrywek LOTTO SuperLIGI 2024:

 • I kolejka - 8/9 czerwca
 • II kolejka - 15/16 czerwca
 • III kolejka – 29/30 czerwca
 • IV kolejka - 27/28 lipca
 • V kolejka - 3/4 sierpnia
 • „Play-off” - 10/11 sierpnia
 • FINAL FOUR – grudzień

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA

Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama