Bielsko-Biała blisko złota

  Bielsko-Biała blisko złota. CKT o krok od podium

  W sobotę odbyły się pierwsze mecze w ramach finału i spotkania o 3. miejsce podczas LOTTO SuperLIGA – FINAL FOUR 2k23. W walce o złoto BKT Advantage Bielsko-Biała prowadzi 3:0 z OSAVI TENNIS TEAM Kalisz. W pojedynku o brąz CKT Grodzisk Mazowiecki wygrywa 3:0 z KT KUBALA Ustroń.

  Ekipy rywalizujące o medale Drużynowych Mistrzostw Polski w tenisie rozgrywają spotkania do czterech zwycięstw. W sobotę w pojedynkach o złoto i brąz odbyły się po trzy mecze.

   

  BKT bliżej obrony tytułu

  W pierwszym spotkaniu singlowym Katarzyna Kawa ponownie pokazała wielką formę. W starciu z Czeszką Ivaną Sebestovą z OSAVI całkowicie dominowała na korcie, oddając rywalce zaledwie jednego gema (6:1, 6:0). Drugie spotkanie było równie jednostronne. Czech Tomas Machac nie miał litości dla Piotra Matuszewskiego (OSAVI), zwyciężając 6:2, 6:2. „Kropkę nad  i” w sobotę postawił debel kobiet z BKT. Petra Martic i Maja Chwalińska uporały się z duetem OSAVI Karolina Kubanova/Valriya Darashuk 6:2, 6:3. Przed niedzielą bielszczanie mają duży komfort. Do zwycięstwa brakuje im tylko jednego zwycięstwa.

  BKT Advantage Bielsko-Biała – OSAVI TENNIS TEAM Kalisz 3:0

   

  Gospodarze o krok od podium

  Lepiej w spotkanie weszli goście. Debiutująca w FINAL FOUR w roli singlistki Valeriia Olianovskaia z KT KUBALA wygrała pierwszego seta 6:3, ale dwie kolejne odsłony padły łupem jej rywalki. Szczególnie dramatyczny był super tie-break, który zakończył się wynikiem 13-11 dla Węgierki Dalmy Galfi z CKT. W drugim spotkaniu również górą byli gospodarze. Maks Kaśnikowski z CKT pokonał Narodowego Mistrza Polski Pawła Ciasia (KT KUBALA) 6:3, 6:2. Grodzisk wygrywał po singlach 2:0 i znacząco przybliżył się do medalu z brązowego kruszcu.  Kolejny krok uczynił po grze podwójnej kobiet. Para gospodarzy Marta Kostyuk/Martyna Kubka okazała się lepsza od duetu KT KUBALA Valeriia Olianovskaia/Daniela Vismane 7:5, 6:2. Wynik 3:0 dla gospodarzy przed niedzielą to spora zaliczka w walce o podium Drużynowych Mistrzostw Polski.

  CKT Grodzisk Mazowiecki – KT KUBALA Ustroń 3:0

   

  Dokończenie obu spotkań w niedzielę od godziny 12:00.

  Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Enea, Kanga, Recman oraz enel-sport. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  Partnerem LOTTO SuperLIGI – FINAL FOUR 2k23 jest gmina Grodzisk Mazowiecki.

  Artykuły polecane

  DOŁĄCZ DO NAS

  POLECAMY

  DO POBRANIA

  Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama