Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Józef Benedykciński

  Dajmy ponieść się tej atmosferze i emocjom towarzyszącym kibicowaniu!

  O wspieraniu lokalnego sportu przez gminę, budowaniu silnych relacji i więzi emocjonalnej między samorządem, a mieszkańcami oraz zbliżających się emocjach tenisowych w Kozerkach rozmawiamy z Burmistrzem Grodziska Mazowieckiego Grzegorzem Józefem Benedykcińskim. Gmina Grodzisk Mazowiecki jest partnerem LOTTO SuperLIGA – FINAL FOUR 2k23.

   

  W grudniu w Kozerkach odbędzie się LOTTO SuperLIGA - FINAL FOUR. W jakich obszarach gmina wspiera Akademię Tenisową Tenis Kozerki w realizacji tego projektu?

  - Jesteśmy jednym ze współorganizatorów tego wydarzenia, z czego się bardzo cieszymy, gdyż wspieranie lokalnego sportu oraz podnoszenie jego rangi w naszej gminie jest jednym z naszych priorytetowych działań. Nasze wsparcie na rzecz LOTTO SuperLIGA – FINAL FOUR obejmuje również sferę promocji skierowaną do mieszkańców Grodziska Mazowieckiego.

   

   W wakacje Kozerki gościły uczestników męskiego challengera Kozerki Open oraz kobiecego turnieju z cyklu WTA - Polish Open, natomiast w połowie września odbywał się pojedynek Polski z Barbadosem w ramach Pucharu Davisa. Wygląda na to, że Kozerki stają się powoli krajową stolicą tenisa.

  - Zgadza się, a sądzę, że to dopiero początek przygody Kozerek z wielkim tenisem, w czym będziemy ich wspierać w ramach naszych możliwości. Nadmienię, że Gmina Grodzisk była jednym z partnerów organizacji meczu reprezentacji Polski z Barbadosem w tenisie w ramach rozgrywek Pucharu Davisa.

   

  Pomysłodawca i realizator Akademii Tenis Kozerki Jarek Lewandowski wspominał ostatnio, że może liczyć na stałe wsparcie z Waszej strony, co jest efektem podejścia lokalnych samorządowców do sportu oraz zrozumienia, jak istotny jest on dla rozwoju lokalnej społeczności.

  - Zintegrowanie wszystkich lokalnych służb samorządowych pozwoliło nam na stworzenie możliwości osiągnięcia wysokich standardów współczesnego sportu. Poza inicjatywami podejmowanymi przez Urząd oraz Radnych Gminy, to Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Grodzisk Mazowiecki realizuje statutowe zadanie, jakim jest udostępnianie bazy sportowo-rekreacyjnej. Na czele tej jednostki stoi pasjonat sportu, Mariusz Smysło. To bez cienia wątpliwości najlepszy partner do współpracy w zakresie realizowania misji rozwoju sportu w naszej gminie na wielu płaszczyznach działalności Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dyrektor Ośrodka prowadzi systematyczne działania zmierzające do tworzenia pozytywnego klimatu społecznego wokół zarządzanych obiektów i wykorzystuje szereg środków do współpracy z otoczeniem biznesowym dla pozyskania dla jednostki dodatkowych środków i możliwości. Filia Akademii w Grodzisku Mazowieckim nie bez powodu znajduje się w strategicznym  punkcie na grodziskiej mapie, sąsiadując z miejskimi obiektami sportowymi, czyli Pływalnią Wodnik 2000, Stadionem Miejskim i Halą Widowiskowo-Sportową. Aktywności, treningi czy inne usługi oferowane przez Akademię upowszechniają sport, budzą pozytywne odczucia i zwiększają dostępność sportu jakim jest tenis ziemny, więc na mocy zawiązanego porozumienia Ośrodek i Akademia Kozerki osiągają wspólny cel, a działania podjęte w celu rewitalizacji wspomnianej filii obserwuje nie tylko rzesza pasjonatów tenisa, ale także Dyrektor Ośrodka, który z dumą przygląda się jak obiekt nabiera nowego wyglądu i charakteru.

   

  Dane statystyczne zdają się potwierdzać Wasze pro-sportowe podejście. W 2022 roku działało na terenie waszej gminy aż 18 klubów z liczbą członków ponad 2500.

  - Współorganizowanie działań klubów sportowych, to kolejne jakże istotne zadanie publiczne w zakresie działań sportowych Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do dyspozycji klubów pozostaje ponad 10 obiektów sportowych stanowiących bazę Ośrodka. Współpraca z klubami oparta jest przede wszystkim na wspólnym koordynowaniu i organizacji rozmaitych przedsięwzięć z różnych dyscyplin sportu. Obiekty sportowe na co dzień są wykorzystywane do zajęć sportowych prowadzonych przez poszczególne kluby. Ośrodek przygotowuje hale, sale, boiska, a także urządzenia sportowe oraz sprzęt nagłaśniający i elektroniczny do przeprowadzenia przez kluby swoich własnych rozgrywek czy imprez sportowych. Dyscypliny cieszące się dużą popularnością z dobrym zapleczem trenerskim i technicznym z pewnością zapiszą się na kartach historii naszego sportu.

   

  Grodzisk Mazowiecki zajął II miejsce w Polsce w kategorii miast powiatowych w prestiżowym rankingu „Najbogatsze samorządy w 2021 r.” przygotowanym przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”. Za dynamicznym rozwojem miasta musi nadążyć rozwój infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Czy nadążacie za oczekiwaniami mieszkańców?

  - Ubiegłe lata nakreśliły główne kierunki działań zmierzających do poprawy zdrowia, zwiększenia aktywności społecznej oraz podniesienia rangi sportu w naszej gminie. Identyfikowanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców pozwoliło na ustalenie priorytetowych zadań w zakresie prac inwestycyjnych, które miały znaczący wpływ na rozwój infrastruktury sportowo – rekreacyjnej i budowanie silnego sportu oraz zdrowego społeczeństwa w Gminie Grodzisk Mazowiecki. Dlatego też stale dążymy do podniesienia efektywności w obszarach sportu i rekreacji, skupiając się na budowaniu  silnych relacji i więzi emocjonalnej między samorządem, a mieszkańcami.

   

  Sportowym oczkiem w głowie gminy jest klub tenisa stołowego Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, wielokrotny mistrz Polski oraz uczestnik Ligi Mistrzów? Czy CKT Grodzisk może podążyć tą samą drogą?

  - Niezaprzeczalnie! Dzięki efektywnym działaniom władz klubu i przede wszystkim wysiłkom zawodników, klub sportowy  Dartom Bogoria, wielokrotny mistrz Polski, uznawany  jest za najlepszy klub tenisa stołowego w Polsce. To dobry wzorzec do naśladowania dla innych klubów w regionie. Każdy z nich, osiągając znakomite wyniki, może liczyć na wsparcie gminy w rozwoju swojej działalności. Zapewniam, że nasze oczy są szeroko otwarte na wszelkie inicjatywy, osiągnięcia zawodników i zaangażowanie w rozwój sportu ze strony naszych rodzimych klubów.

   

  Gdyby miał Pan zachęcić mieszkańców Grodziska Mazowieckiego do udziału w grudniowym LOTTO SuperLIGA FINAL FOUR w roli kibiców, jakich użyłby Pan argumentów?

  - Imprezy sportowe to dla kibiców święto. Zachęcam więc do wspólnego celebrowania LOTTO SuperLIGA - FINAL FOUR przez pasjonatów i miłośników tenisa oraz każdego, kto liczy na emocje związane z tym wydarzeniem. Tenis na żywo robi wspaniałe wrażenie. Angażując się w pojedyncze, dynamiczne wymiany, przeżywamy je w bardzo specyficzny sposób. Niesamowite jest też to poczucie ciszy i koncentracji, zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. To wszystko tworzy niesamowitą aurę. Dajmy ponieść się tej atmosferze i emocjom towarzyszącym kibicowaniu!

   

  Dziękuję za rozmowę!

  - Ja również!

   

  Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Krajowa Grupa Spożywcza, Enea, Kanga, Recman oraz enel-sport. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  Partnerem LOTTO SuperLIGI – FINAL FOUR 2k23 jest gmina Grodzisk Mazowiecki.

  Artykuły polecane

  DOŁĄCZ DO NAS

  POLECAMY

  DO POBRANIA

  Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama