Historyczne MVP kolejki dla Katarzyny Kawy

Historyczne MVP kolejki dla Katarzyny Kawy

LOTTO SuperLIGA kolejny raz wyznacza nowy trend w polskim tenisie. Mamy zaszczyt ogłosić, że od pierwszej kolejki naszych rozgrywek przyznawana będzie nagroda MVP dla zawodnika, który miał największy wpływ na sukces swojej drużyny. Tą historyczną postacią w naszych rozgrywkach po pierwszej kolejce została Katarzyna Kawa z BKT ADVANTAGE Bielsko-Biała! Serdecznie gratulujemy!

- Naprawdę? To bardzo miłe, dziękuję… - w rozmowie z naszym przedstawicielem Kasia była trochę zaskoczona. Wdzięk, wielkie umiejętności sportowe i skromność – brawo! Nie możemy jednak nie wspomnieć o fantastycznej postawie zawodniczki z Bielska podczas rywalizacji z KT KUBALA Ustroń. Katarzyna pewnie pokonała w singlu Rebeccę Sramkovą 6:2, 6:0, a później w deblu z Mają Chwalińską, nie dały szans parze Sramkova-Oczachowska, wygrywając 6:1, 6:1.

Każdym wielkim rozgrywkom towarzyszy formuła przyznawania nagrody dla Najbardziej Wartościowego Zawodnika – MVP (od angielskiego Most Valuable Player). O ile jednak w sportach drużynowych to właściwie rutyna, o tyle w przypadku rywalizacji indywidualnej, jaką bez wątpienia jest tenis, to coś zdecydowanie rzadziej spotykanego. Nie możemy jednak zapominać, że rozgrywki LOTTO SuperLIGI to walka klubów, a wpływ na ostateczny wynik ma każdy członek drużyny. Kasia Kawa w ostatnią niedzielę była zdecydowanie najjaśniejszym punktem znakomicie grającego BKT ADVANTAGE Bielsko-Biała.

- Mamy mocną drużynę, kilku naprawdę świetnych zawodników. Jednak to, co jest w tym zespole najważniejsze, to fantastyczna atmosfera między nami. Jest wyjątkowa, świetnie czujemy się w swoim towarzystwie – opowiada o swoim klubie Kasia. – Czy jesteśmy faworytem rozgrywek LOTTO SuperLIGI? Na pewno będziemy mocno walczyć o wygraną. Z taką drużyną jest szansa na dobry wynik.

A co Kasia Kawa sądzi o samych rozgrywkach, których pierwszą kolejkę kończy z nagrodą MVP? – Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie otoczka, przygotowanie tych zawodów. Wszystko wyglądało bardzo profesjonalnie, nowocześnie. Atmosfera była niepowtarzalna, tym bardziej jest mi więc miło z powodu tej rozmowy – kończy Katarzyna.
A my raz jeszcze gratulujemy! Choć wiadomo, że najważniejsze rozstrzygnięcia w LOTTO SuperLIDZE jeszcze przed nami, Katarzyna Kawa już na stałe wpisała się do historii naszych rozgrywek. Brawo!

Nagrodę MVP LOTTO SuperLIGI przyznaje kapituła w składzie:
Danuta Dmowska-Andrzejuk - prezes zarządu SuperLiga S.A.
Artur Bochenek - wiceprezes zarządu SuperLiga S.A.
Mirosław Skrzypczyński - prezes Polskiego Związku Tenisowego
Grzegorz Wójcik - komisarz LOTTO SuperLIGI

 

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA

Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama