Jerzy Janowicz zagra w LOTTO SuperLIDZE

  Jerzy Janowicz zagra w LOTTO SuperLIDZE

  - Będę reprezentował CKT Grodzisk Mazowiecki w LOTTO SuperLIDZE - powiedział podczas konferencji prasowej były 14. zawodnik rankingu ATP i półfinalista Wimbledonu. Jerzy Janowicz związał się z klubem z Kozerek i zapowiada powrót na polskie oraz światowe korty.

  - Nie zamierzam traktować startu w LOTTO SuperLIDZE jako formy treningu czy przygotować do gry w turniejach. Pieniądze nie są w niej małe, jest zainteresowanie mediów, na trybunach będą kibice, tak, że to na pewno będzie poważny rozdział w mojej karierze – mówił Janowicz. Dodawał też, że do startów w nowych rozgrywkach będzie namawiał koleżanki i kolegów z klubu. A jest to grupa naprawdę budząca respekt.

  - Liderem naszej drużyny jest Jurek Janowicz, a wcześniej pozyskaliśmy Kamila Majchrzaka, Kacpra Żuka, juniora Maksa Kaśnikowskiego, czy deblistę Janka Zielińskiego – mówił podczas konferencji Krzysztof Puna, dyrektor sportowy Akademii Tenisowej Tenis w Kozerkach. – Wszyscy coraz bardziej przebijają się do światowej czołówki, ale są też filarami reprezentacji kraju w Pucharze Davisa i w przyszłym tygodniu zagrają w niej ważny mecz z Portugalią. W ostatnich dniach solidnie wzmocniliśmy skład przede wszystkim jeśli chodzi o dziewczyny, sięgając po kilka zagranicznych zawodniczek, a najwyżej notowaną z nich jest Belgijka Alison van Uytvanck, obecnie 55. w rankingu WTA.

  Jak widać CKT bardzo poważnie podchodzi do rywalizacji w najbliższym sezonie, mając ambitne plany na jak najlepszą prezentację na arenie międzynarodowej i krajowej. W kraju do najpoważniejszej rywalizacji dojdzie w LOTTO SuperLIDZE. - Ten projekt może nawet wydłużyć karierę moją, czy też paru innych zawodników – mówił Jerzy Janowicz, który został również ambasadorem budowanego tenisowego kompleksu w Kozerkach, który będzie jednym z największych tego typu obiektów w Europie.

  Skład Centralnego Klubu Tenisowego w 2022 roku:
  1. Alison van Uytvanck (Belgia, 55. WTA/98. w deblu)
  2. Dalma Galfi (Węgry, 110. WTA)
  3. Irina Bara (Rumunia, 118. WTA/75. w deblu)
  4. Jekaterina Gorgodze (Gruzja, 129. WTA/56. w deblu)
  5. Elitsa Kostowa (Bułgaria, 313. WTA/607. w deblu)
  6. Waleria Strachowa (Ukraina, 405. WTA /133. w deblu)
  7. Martyna Kubka (509. WTA/256. w deblu)
  8. Katarzyna Piter (524. WTA/95. w deblu)
  9. Paula Kania-Choduń (819. WTA/131.w deblu)
  10. Kamil Majchrzak (77. ATP)
  11. Kacper Żuk (165. ATP)
  12. Jan Zieliński (83. ATP w deblu)
  13. Jerzy Janowicz (533. ATP)
  14. Maks Kaśnikowski (976. ATP)
  15. Yann Wójcik (985. ATP/644. w deblu)

  Przypomnijmy, że start LOTTO SuperLIGI planowany jest na 29 maja, a już 10 marca zostanie przeprowadzone losowanie meczów i ich gospodarzy. Rozgrywki składać się będą z siedmiu kolejek rundy zasadniczej, która wyłoni uczestników Final Four w Zielonej Górze (8-10 grudnia) po rozegraniu której poznamy mistrza i końcową kolejność Top 4.

  Artykuły polecane

  DOŁĄCZ DO NAS

  POLECAMY

  DO POBRANIA

  Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama