Ligowcy na kortach w Australii

Ligowcy na kortach w Australii – podsumowanie drugiego tygodnia

W drugim tygodniu Australian Open walczyło kilku uczestników LOTTO SuperLIGI. Jeden z nich wrócił do domu z tytułem wielkoszlemowym!

 

Historyczny triumf

Podczas drugiego tygodnia zmagań na kortach w Melbourne turniej wchodził w decydującą fazę. Spośród naszych ligowców najlepiej poradził sobie Jan Zieliński z CKT Grodzisk Mazowiecki, który w parze z reprezentantką Tajwanu Su-Wei Hsieh zostali mistrzami w grze mieszanej. W meczu o tytuł przeciwko duetowi z polskimi korzeniami Neal Skupski/Desirae Krawczyk nie brakowało ogromnych emocji. Polak i Tajwanka przegrali pierwszą partię po tie-breaku, a w drugiej gonili rywali od stanu 2:4, odrabiając straty i doprowadzając do super tie-breaka. W nim Zieliński i Su-Wei Hsieh zachowali więcej zimnej krwi - obronili jedną piłkę meczową przy serwisie Janka i odwrócili losy spotkania, wygrywając decydującą rozgrywkę 11-9.

Janek został pierwszym polskim mistrzem wielkoszlemowym w grze mieszanej, a Su-Wei Hsieh po zwycięstwie w rywalizacji deblowej w parze Belgijką Elise Mertens ustrzeliła dublet. Zawodnik CKT rywalizował też w grze podwójnej w parze z Monakijczykiem Hugo Nysem, broniąc tytułu wicemistrzowskiego z zeszłego sezonu. Tym razem ich przygoda z Antypodami zakończyła się na półfinale, w którym przegrali z Niemcami - Dominikiem Koepferem i Yannickiem Hanfmannem 4:6, 6:7(3).

 

Dwa singlowe ćwierćfinały

Dużo radości sprawiły nam uczestniczki LOTTO SuperLIGI. Marta Kostiuk, koleżanka klubowa Zielińskiego oraz Czeszka Linda  Noskova z BKT Advantage Bielsko-Biała dotarły do ćwierćfinału turnieju singlowego.  W walce o półfinał musiały jednak uznać wyższość swoich przeciwniczek. Kostiuk przegrała z Amerykanką Coco Gauff (zwyciężczynią US Open w grze pojedynczej z zeszłego roku) 6:7(6), 7:6(3), 2:6. Z kolei Noskova odpadła w pojedynku z ukraińską kwalifikantką Dajaną Jastremską 3:6, 4:6.

 

Czesi w natarciu

O sporą niespodziankę pokusił się rodak Noskowej, również reprezentujący barwy BKT Advantage. Tomas Machac w parze z Chińczykiem Zhizhem Zhangiem dotarli do najlepszej czwórki turnieju w grze podwójnej, a tam ulegli po zaciętym boju późniejszym triumfatorom - Rohanowi Bopannie z Indii oraz Matthew Ebdenowi z Australii 3:6, 6:3, 6:7(7).

Swoją reprezentantkę mieliśmy również w rywalizacji juniorek. Vendula Valdmannova z KT KUBALA Ustroń, laureatka Enea MVP 3. kolejki LOTTO SuperLIGI, dotarła do III rundy. W kolejnym  pojedynku, którego stawką była 1/4 finału przegrała z turniejową "10" - Japonką Eną Koike 3:6, 2:6.

 

Łącznie w tym roku na Antypodach wystąpiło 26 uczestników LOTTO SuperLIGI. Dziesięciu w eliminacjach singlowego AO, ośmiu w turnieju głównym oraz sześciu w głównej drabince zmagań gry podwójnej. Po jednym reprezentancie ma mikst oraz zmagania juniorskie.

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA

Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama