Lotto SuperLIGA

Lotto SuperLIGA - przełomowy projekt dla polskiego tenisa

To przełomowy dzień dla polskiego sportu. Podczas konferencji w warszawskim hotelu Regent swoją działalność oficjalnie zainicjowały Lotto SuperLIGA oraz Frutuś KidsCUP – profesjonalne rozgrywki, które w najbliższym czasie mogą zmienić układ sił w światowym tenisie.

Idea zawodowych rozgrywek ligowych w tenisie ziemnym to w Polsce novum. Przygotowania nad startem projektu trwały od kilku lat, a w poniedziałek 14 lutego przyszedł czas, by oficjalnie oznajmić start tego wyjątkowego nie tylko w skali krajowej przedsięwzięcia.

- To najważniejszy projekt w historii polskiego tenisa – stwierdził Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego. – Zadanie jest niezwykle trudne, ale wierzę w to, że będziemy najlepsi. Polski tenis w ostatnich latach mocno się zmienił, a teraz przed nami wyjątkowo emocjonujące rozgrywki. Wiemy, że kluby, które będą tworzyć Lotto Superligę angażują znakomitych zawodników. Światowy tenis przyjedzie do Polski i będziemy mogli uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu.

Następnie głos zabrała prezes zarządu Lotto Superligi, Danuta Dmowska-Andrzejuk. Podkreśliła rolę sponsorów projektu, którym jednocześnie podziękowała za zaangażowanie. – Jestem przekonana, że to będzie sportowy projekt roku 2022. Czeka nas wielka sportowa przygoda. Naszym celem jest rozwijanie tenisa na najwyższym poziomie i będzie to możliwe dzięki temu, że ramach rozgrywek Lotto Superligi na polskich kortach pojawią się największe światowe gwiazdy. A rywalizujące kluby będą grały o wielkie nagrody – zwycięzca za mistrzostwo otrzyma 700 000 złotych.

Wiceprezes zarządu Lotto Superligi, Artur Bochenek, przedstawił terminarz gier. Po tym, jak 10 marca odbędzie się ich losowanie, 29 maja dojdzie do pierwszej kolejki rundy zasadniczej, która potrwa do 14 sierpnia. Runda finałowa odbędzie się między 8 a 10 grudnia, a jej zakończenie zwieńczy Wielka Gala Lotto Superligi. – To wielkie przedsięwzięcie, ale we wszystkich jego aspektach pomożemy klubom. Zapewnimy sprzęt, sędziowanie, po naszej stronie będzie również przygotowanie obiektów oraz obsługa medialna meczów. To w połączeniu z wysokimi nagrodami pieniężnymi sprawia, że pakiet korzyści z uczestnictwa w Lotto Superlidze jest olbrzymi.

- To wygląda naprawdę imponująco! – mówił Paweł Wójcik, dyrektor programowy Polsatu Sport, na którego antenie transmitowana będą rozgrywki. – Wszyscy czekamy na to wydarzenie, a jako Polsat Sport, który od początku swojego istnienia jest mocno związany z tenisem, jesteśmy bardzo zadowoleni, że bierzemy udział w tym projekcie.

- Emocje są wyjątkowe – powiedział Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego, właściciela marki Lotto, która jest tytularnym sponsorem rozgrywek. – Wszystko potoczyło się tak dobrze, że tworzymy największą ligę tenisową na świecie. Chcemy rozwijać markę Lotto w sporcie powszechnym, chcemy pomóc w budowaniu nowych mistrzów, ale też wpływać na kondycję i zdrowie społeczeństwa.

Głos zabrał również Paweł Majewski, dyrektor marketingu Zakładów Bukmacherskich forBET, które są sponsorem tytularnym rozgrywek zaplecza Lotto Superligi. – Wspieramy tenis od lat, więc nie mogło nas zabraknąć przy tym projekcie, to dla nas naturalny wybór. Wiemy, kto stoi za tym projektem i wiemy, że będzie to prawdziwa bomba!

Równie ważne, jak powstanie Lotto SuperLIGI, jest również zawiązanie rozgrywek Frutuś KidsCUP, profesjonalnie przygotowanych zawodów dla młodych graczy w tenisa. – Chcemy zachęcić młodych, by poszli drogą wielkiego tenisa. Wierzymy, że dzięki temu projektowi za kilka lat młodzież będzie udanie rywalizować w rozgrywkach seniorskich – komentował powstanie Frutuś KidsCUP prezes Polskiego Związku Tenisowego, Mirosław Skrzypczyński. – Żeby wychować mistrza, trzeba mistrzów obserwować – dodała Danuta Dmowska-Andrzejuk. – Turnieje młodych tenisistów będą odbywać się tam, gdzie spotkania Lotto SuperLIGI. Chcemy, by młodzi poczuli klimat wielkiego tenisa, ale chcemy też, by ten tenis stał się dostępny dla wszystkich – powiedziała prezes zarządu Lotto SuperLIGI.

- Ważne jest dla nas, by wspierać i pomagać rodzicom we wprowadzaniu dzieci w świat tenisa – mówił Artur Bochenek, wiceprezes zarządu. – Jedną z nagród Frutuś KidsCUP jest specjalny program szkoleniowy, którym przez cztery lata objęta będzie czwórka dzieci – dwie dziewczynki i dwóch chłopców, a który to program będzie pomagał odpowiednio poprowadzić ich tenisowy rozwój. Wszystko to po to, by za kilka lat wzrosła w profesjonalnym tenisie na najwyższym poziomie była jak największa grupa polskich zawodników.

Realizacja zawodów Frutuś KidsCUP możliwa jest dzięki zaangażowaniu w projekt Krajowej Spółki Cukrowej SA, producenta soku Frutuś. – W naszym DNA jest wspomaganie sportu. Bardzo zależało nam na tym, by być w tym projekcie i by jak najmocniej wspierać młodych polskich tenisistów – podsumował Tomasz Rega z zarządu Krajowej Spółki Cukrowej SA.

Lotto SuperLIGA to z pewnością jedno z największych przedsięwzięć w historii polskiego sportu. Profesjonalne rozgrywki tenisowe, w których udział wezmą najlepsze polskie kluby reprezentowane przez zawodników z polskiej i światowej czołówki, mogą dojść do skutku tylko dzięki wydatnemu wsparciu wielu sponsorów i patronów. Projekt tworzą z nami:

- Totalizator Sportowy właściciel marki Lotto – Sponsor Tytularny Lotto SuperLIGA
- forBET Zakłady Bukmacherskie – Sponsor Główny Lotto SuperLIGA oraz Sponsor Tytularny foBET 1 LIGA, forBET 2LIGA
- SuperBID – Sponsor Główny
- Krajowa Spółka Cukrowa S.A. właściciel marki Frutuś – Partner Tytularny Frutuś KidsCUP
- Polski Holding Hotelowy – Partner Główny
- Telewizja Polsat / Polsat Sport
- TEAM Group – Sponsor Oficjalny
- Uni-logistics – Sponsor Oficjalny
- Drog Bruk / Pellet Energy – Sponsor Oficjalny
- Centrum Medyczne Enel-Med właściciel marki Enel-Sport– Partner Medyczny
- Car Net – Sponsor Oficjalny
- ekantor.pl – Sponsor Oficjalny
- Tretorn – Partner Techniczny
- Strefa Tenisa – Partner Techniczny

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA

Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama