1. kolejka LOTTO SuperLIGA

Pierwsza kolejka za nami. Kalisz i Bytom liderami!

Pochmurna aura nie storpedowała rozgrywek 1. kolejki LOTTO SuperLIGI. Podczas wczorajszych spotkań nie zabrakło emocji oraz zaskakujących rozstrzygnięć. Na czele tabeli znajdują się dwie ekipy Osavi Tennis Team Kalisz i KS Górnik Bytom.

Bytom mało gościnny dla Grodziska Mazowieckiego

W Spotkaniu Kolejki zmierzyły się ekipy KS Górnik Bytom oraz zeszłorocznego wicemistrza Polski - CKT Grodzisk Mazowiecki. Ślązacy okazali się bardzo wymagającym rywalem dla „odmłodzonego” składu z Mazowsza i wygrali bez straty punktu, tracąc we wszystkich pojedynkach tylko jednego seta. W Meczu Kolejki na korcie pojawili się zeszłoroczny półfinalista juniorskiego French Open Martyn Pawelski (Górnik Bytom) oraz zaledwie 15-letni Hubert Plenkiewicz (CKT). Debiutant udźwignął presję i dzielnie stawiał czoła starszemu koledze. W pierwszym secie nie wykorzystał trzech piłek setowych, przegrywając później tie-break do zera. Ostatecznie uległ Pawelskiemu 6:7 (0), 3:6, ale pozostawił po sobie dobre wrażenie.

Walka w Bielsko-Białej

Wiele emocji dostarczył pojedynek KT KUBALA Ustroń z aktualnym mistrzem Polski - BKT Advantage Bielsko-Biała. Mecz pierwotnie miał się odbyć w Ustroniu, ale z powodu opadów deszczu został przeniesiony do hali gości. W pojedynku dwóch uznanych, tenisowych „internacjonałów” górą był słowacki zawodnik BKT Jozef Kovalik. Zwycięzca Pekao Szczecin Open 2019 nadspodziewanie łatwo ograł zdobywcę Pucharu Davisa (2012) i olimpijczyka z Rio de Janeiro (2016) Czecha Lukasa Rosola 6:2, 6:2. Więcej emocji dostarczył mecz Marty Leśniak (KT KUBALA) z utytułowaną Katarzyną Kawą. Zawodniczka gospodarzy wygrywała w tie-breaku pierwszego seta 4:1, by ostatecznie przegrać 5:7, a całe spotkanie 6:7 (5), 3:6. Grający u siebie goście z Bielska-Białej wygrali ostatecznie z KT KUBALA Ustroń 4:2.

Świetny debiut

Prawdziwe wejście smoka zaliczył w LOTTO SuperLIDZE beniaminek z Poznania. WKS Grunwald pokonał zeszłorocznego medalistę WKT Mera Warszawa 5:1.  Za dużą niespodziankę należy uznać wygraną Jaszy Szajrycha z WKS  nad drugą „rakietą” w Polsce (201. ATP) Danielem Michalskim 6:3, 1:6, 10:8.  Trzeba jednak pamiętać, że Michalski w sobotę wygrał imprezę rangi ITF M25 na Sardynii, a więc nie miał wiele czasu na regenerację. Nie zawiódł też lider „Wojskowych” Karol Drzewiecki, który pewnie pokonał Oskara Grzegorzewskiego 6:2, 6:4. Mecz rozstrzygnął się już po spotkaniach singlowych, gdzie gospodarze prowadzili 4:0.

Kalisz gromi

Derby Wielkopolski wyraźnie na swoją korzyść rozstrzygnęła ekipa OSAVI Tennis Team Kalisz, gromiąc AZS TENIS Poznań aż 6:0. Co więcej, gospodarze nie stracili nawet seta! Warto podkreślić, że to premierowe zwycięstwo kaliszan w LOTTO SuperLIDZE, którzy w ubiegłym sezonie nie zaznali smaku wygranej. Spotkanie zostało dzień wcześniej przeniesione z kortów otwartych do hali Akademii Kaliskiej. Pierwsze punkty dla OSAVI Tennis Team Kalisz zdobyły singlistki – Czeszki Julie Struplova i Karolina Kubanova. Potem swoje spotkania w singlu wygrali Jiri Barnat i Piotr Gryńkowski. Triumf w całej rywalizacji przypieczętowali debliści (Jiri Barnat, Piotr Matuszewski) i deblistki (Valeryia Darashuk, Karolina Kubanova). W barwach „Akademików” nie wystąpiła jej liderka Magda Linette.

 

Wyniki:

KS GÓRNIK Bytom - CKT Grodzisk Mazowiecki 6:0

OSAVI TENNIS TEAM Kalisz - AZS TENIS Poznań 6:0

KT KUBALA Ustroń - BKT ADVANTAGE Bielsko Biała 2:4

WKS GRUNWALD Poznań - WKT MERA Warszawa 5:1

 

Druga kolejka spotkań LOTTO SuperLIGA odbędzie się w najbliższą niedzielę (14 maja).

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Krajowa Grupa Spożywcza, Enea oraz Kanga.

Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA

Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama