tytuł MVP dla Kamrowskiego

Premierowy tytuł MVP dla Kamrowskiego

Tytuł MVP 1. kolejki LOTTO SuperLIGI trafił do Marcela Kamrowskiego z AZT TENIS Poznań. Zawodnik „Akademików” wygrał pojedynek singlowy oraz deblowy, walnie przyczyniając się do  zwycięstwa swojej drużyny w starciu z KT GAT Gdańsk.

AZS TENIS Poznań to jedyny zespół, który w zeszłej edycji LOTTO SuperLIGI nie zaznał smaku zwycięstwa, dlatego w nowy sezon „Akademicy” weszli mocno zdeterminowani. W spotkaniu wyjazdowym z debiutantem KT GAT Gdańsk liczyli na przełamania czarnej serii oraz zdobycie minimum dwóch punktów. Występujący w ich barwach Marcel Kamrowski był najmocniejszym punktem drużyny. Najpierw doprowadził do wyrównania, pokonując w grze pojedynczej Macieja Kosa w dwóch setach 6:4, 6:1. Chwilę później ponownie musiał „gonić” wynik i znowu doprowadził do remisu. W grze podwójnej mężczyzn w parze z Filipem Pieczonką wygrali z duetem gospodarzy Maciej Kos/Zoltan Szabo 6:3, 7:5, by po kilkudziesięciu minutach po zwycięstwie miksta Hertel/Pieczonka cieszyć się z końcowego triumfu 3:2.

Kamrowski w zeszłym sezonie był prawdziwym liderem AZS TENIS Poznań. Szczególnie dobrze spisywał się w pojedynkach singlowych. W sezonie zasadniczym wygrał wszystkie cztery mecze, pokonując m.in. aktualnego Narodowego Mistrza Polski Pawła Juszczaka (dawniej Ciaś) czy „2” rakietę w kraju – Maksa Kaśnikowskiego z CKT Grodzisk Mazowiecki.

Urodzony w Gdańsku 21-latek ma za sobą bardzo udaną karierę juniorską. W światowym rankingu singlowym ITF najwyżej notowany był na 78. pozycji. Obecnie w rankingu seniorskim PZT zajmuje 42. miejsce. Jest reprezentantem Kadry Narodowej Polskiego Związku Tenisowego oraz medalistą mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Studiuje i gra w amerykańskich rozgrywkach uczelnianych w barwach Middle Tennessee State University.

 

Nagrodę MVP LOTTO SuperLIGI przyznaje Kapituła w składzie:

Artur Bochenek - wiceprezes zarządu SuperLiga S.A.
Piotr Holwek, dyrektor zarządający SuperLIGI
Grzegorz Wójcik - komisarz SuperLIGI

MVP (od angielskiego Most Valuable Player) to formuła przyznawania nagrody dla Najbardziej Wartościowego Zawodnika.

 

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy.

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA

Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama