spotkanie sezonu w LOTTO SuperLIDZE

Starcie Tytanów, czyli spotkanie sezonu w LOTTO SuperLIDZE

Gdybyśmy chcieli osadzić najbliższe Spotkanie Kolejki w klimacie mitologicznym, to szykuje nam się prawdziwe „Starcie Tytanów” polskiego tenisa. Niedzielna rywalizacja pomiędzy CKT Grodzisk Mazowiecki, a BKT ADVANTAGE Bielsko-Biała z pewnością zasługuje na miano nie tylko spotkania kolejki, ale wręcz spotkania sezonu!

W pierwszej kolejce klub z Bielska-Białej pokonał KT KUBALA Ustroń 5:1, a tenisiści z Grodziska AZS Poznań 4:2. Obydwa kluby grały mecze wyjazdowe, ale brak atutu własnych kortów najwyraźniej nie zrobił na nich większego wrażenia. Jak będzie tym razem? CKT ma handicap własnego obiektu, czy będzie to miało znaczenie?

- Cóż, mawia się, że ściany pomagają gospodarzom. Na pewno więc gra na własnym obiekcie może nam pomóc. Wszystko jest przygotowane tak jak trzeba, jesteśmy pod dwóch audytach przed rozgrywkami, czekamy na to spotkanie – mówi Jarosław Lewandowski, prezes CKT Grodzisk Mazowiecki. – Czy jakoś specjalnie się do tego meczu przygotowujemy? Nie, nie robimy żadnego zgrupowania, to byłoby zresztą ciężkie przez obowiązki zawodników, którzy biorą udział w turniejach, jeżdżą po świecie. W sobotę wszyscy spotykamy się tutaj, w Kozerkach, i w niedzielę podchodzimy do meczu. Nie planuję również jakichś specjalnych przygotowań mentalnych, motywacyjnych dla zawodników. Po prostu przed rozpoczęciem meczu wejdę do szatni i usłyszą „dwa słowa od ojca prowadzącego”. To powinno wystarczyć… – dodaje z uśmiechem.

CKT i BKT to zespoły uważane przez fachowców za najmocniejsze w LOTTO SuperLIDZE. Jak więc ocenia niedzielnych przeciwników Lewandowski? – To bardzo mocny rywal, z wyrównanym, naprawdę silnym składem. Szykuje się bardzo ciekawe starcie. Czy mam swoje przewidywanie co do wyniku? Mam, ale nie zdradzę. Pojawił mi się w głowie jakiś scenariusz przebiegu tego spotkania, ale zostawię go dla siebie – kończy szef CKT Grodzisk Mazowiecki.

A jak do niedzielnego spotkania podchodzi przewodzący zespołowi BKT ADVANTAGE Bielsko-Biała Piotr Szczypka? – Spotkają się dwie drużyny, które uznawane są przez wielu za najmocniejsze. Wiem jedno – my zrobimy wszystko, by wygrać ten mecz. Oczywiście, w sporcie nie osiąga się nic bez pokory, doceniamy klasę przeciwnika, ale znamy też swoją wartość – mówi Szczypka. – Wszyscy w klubie są bardzo zmotywowani. To ludzie związani z BKT od dawna, czy poprzez to, że tutaj trenują, czy też poprzez osoby trenerów, z którymi pracują od dawna. Wiem, że dadzą z siebie wszystko, żeby wygrać – dodaje.

BKT gra kolejny mecz wyjazdowy, kolejny na kortach bardzo mocnego rywala. – Wiadomo, że na terenie przeciwnika gra się ciężej, że tenis bywa sportem nieprzewidywalnym, na korcie mogą się dziać różne rzeczy. Ale nie obawiamy się tego. Będziemy w niedzielę doskonale przygotowani i wyjdziemy, by wygrać to spotkanie – mówi z przekonaniem Piotr Szczypka. – Widzę profesjonalne podejście naszych zawodników do tego zadania. Dziś nie znamy składu przeciwników, ale oni też nie znają naszego. Myślimy tylko o tym, by być w optymalnej dyspozycji i walczyć o każdą piłkę – kończy kapitan BKT ADVANTAGE Bielsko-Biała.

Jak więc widać, do „Starcia Tytanów” oba kluby podchodzą maksymalnie zmotywowane i skoncentrowane. Stawka jest wysoka, bo choć to dopiero druga kolejka LOTTO SuperLIGI, zdobyte w niedzielę punkty mogą mieć wpływ na końcowy układ tabeli rundy zasadniczej. Zapowiadają się wielkie emocje. Już dziś zapraszamy na trybuny oraz na platformę SLIGA.TV, a także przed ekrany Polsatu Sport , wiadomo już bowiem, że meczem kolejki będzie singlowa rywalizacja mężczyzn, a na korcie kibice zobaczą Jerzego Janowicza

 

Spotkanie kolejki LOTTO SuperLIGA

 

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA

Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama