Konferencja prasowa

Startuje zawodowa liga tenisowa - SuperLIGA

Już 29 maja 2022 roku polski tenis wejdzie w nową erę. Najlepsze kluby tenisowe rozpoczną walkę o tytuł Drużynowego Mistrza Polski w ramach SuperLIGI.

To kolejny krok ku rozwojowi tej dyscypliny w naszym kraju – mówi prezes zarządu SuperLIGA S.A. Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Na to czekał polski tenis! Już w przyszłym roku startuje SuperLIGA. Początek rozgrywek planowany jest na 29 maja. Faza zasadnicza będzie się składać z siedmiu kolejek, po cztery spotkania każda.

- Liga zawodowa jest przestrzenią do rozwoju każdej dyscypliny. To samo obserwujemy w świecie tenisa. W każdym z krajów, gdzie funkcjonuje profesjonalna liga, tenis mocno się rozwinął – podkreśla Danuta Dmowska-Andrzejuk. O sile każdej z drużyn będą decydować zawodniczki. To niezwykle istotne w kontekście rozwoju sportu kobiet - dodaje.

W tym momencie występu w najwyższej klasie rozgrywkowej mogą być pewni: Górnik Bytom, BKT Advange Bielsko-Biała, AZS Poznań, CKT Grodzisk Mazowiecki, Park Tenisowy Olimpia Poznań i UKS Beskidy Ustroń. Liga nie zakłada ograniczeń udziału dla obcokrajowców, a transfery i wypożyczenia będą się odbywać na zasadach określonych w regulaminie.

- Przed nami wyjątkowy sezon. Wiemy, że kluby już prowadzą rozmowy z wieloma zawodnikami. To będzie nie tylko rywalizacja najlepszych z najlepszych. Rozgrywki odbędą się również w ramach 1. i 2. ligi. W każdej z nich, rywalizować będzie po osiem drużyn. Powstanie rynek transferowy, pojawią się managerowie reprezentujący kluby i zawodników, kontrakty zawodowe i cała profesjonalizacja tego obszaru, który do tej pory praktycznie nie istniał – mówi Artur Bochenek, Wiceprezes Zarządu SuperLIGA S.A.

Mistrza Polski poznamy podczas turnieju finałowego. W jego trakcie cztery kluby zagrają o mistrzostwo kraju w systemie pucharowym, a cztery pozostałe o utrzymanie pozycji w najlepszej klasie rozgrywkowej na następny sezon.

- Wielki finał odbędzie się w terminie 10-11 grudnia przyszłego roku w Zielonej Górze. Termin nie jest przypadkowy liczymy, że kluby pokuszą się o zakontraktowanie na finały zawodniczek i zawodników z najwyższych miejsc rankingowych WTA / ATP. W czeskiej lidze gra mnóstwo polskich zawodników. Jesteśmy przekonani, że nasi czescy przyjaciele będą motorem napędowym naszej SuperLIGI - podkreśla Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego. I dodaje, że to projekt, jakiego jeszcze w polskim tenisie nie było.

Już dziś dołącz do grona kibiców SuperLIGI

Każdy kibic będzie mógł śledzić zmagania klubów na antenach telewizji Polsat, Polsat Sport oraz na dedykowanej platformie streamingowej. Na fanów tenisa będzie czekać między innymi transmisja najlepszego meczu kolejki, podsumowanie w ramach magazynu SuperLIGA, wywiady z zawodnikami, komentarze ekspertów czy relację zmagań najmłodszych w ramach KidsCUP.

Dodatkowo uruchomiona zostanie dedykowana platforma z materiałami foto i video - sLiga.tv, gdzie fani tenisa będą mieli dostęp między innymi do obszernych relacji video z każdej kolejki ligowej wraz z komentarzami czy zapowiedzi kolejnych spotkań.

Rozgrywki SuperLIGI będą rozgrywane pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Poznaj nas!

Facebook: facebook.com/SuperLIGAtenis

Twitter: twitter.com/SuperLIGA_tenis

Instagram: instagram.com/superliga_tenis

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA

Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama