Miejsce i termin FINAL FOUR

Znamy miejsce i termin FINAL FOUR!

Tegoroczna kulminacja sezonu LOTTO SuperLIGI odbędzie się w dniach 8-10 grudnia w Kozerkach (Grodzisk Mazowiecki) na terenie kompleksu sportowo-tenisowego Tenis Kozerki. W grze o tytuł Drużynowych Mistrzów Polski pozostają cztery najlepsze ekipy z sezonu zasadniczego – BKT Advantage Bielsko-Biała, KT KUBALA Ustroń, OSAVI TENNIS TEAM Kalisz oraz CKT Grodzisk Mazowiecki.

LOTTO SuperLIGA - FINAL FOUR 2K23 zbliża się wielkim krokami. Finałowa batalia o tytuł Drużynowych Mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 8-10 grudnia w Kozerkach (Grodzisk Mazowiecki) na nowoczesnym obiekcie sportowo-tenisowym Tenis Kozerki. Możliwość rozgrywania finałów w tym wyjątkowym miejscu to zasługa dobrej współpracy pomiędzy SuperLIGA S.A., a Akademią Tenisową Tenis Kozerki, która udostępniła swoje obiekty na preferencyjnych warunkach.

Przypomnijmy, że kompleks sportowy położony w bliskim sąsiedztwie Grodziska Mazowieckiego składa się między innymi z 15 kortów twardych (zewnętrznych i wewnętrznych, z nawierzchnią LAYKOLD, używaną m.in. na turniejach US Open, Miami Open) oraz 5 kortów ziemnych zewnętrznych, dzięki czemu doskonale nadaje się do organizacji dużych imprez tenisowych. W wakacje Kozerki gościły uczestników męskiego challengera Kozerki Open oraz uczestniczki turnieju z cyklu WTA - Polish Open, natomiast w połowie września odbywał się tam pojedynek Polski z Barbadosem w ramach Pucharu Davisa.

 

Uczestnicy FINAL FOUR

W tegorocznym FINAL FOUR zagrają cztery najlepsze drużyny z sezonu zasadniczego. Faworytem jest aktualny Drużynowy Mistrz Polski – BKT Advantage Bielsko-Biała, który w ostatnich miesiącach potwierdził swoją dominację z pierwszej edycji. Bielszczanie osiągnęli w tym sezonie komplet zwycięstw, z których żadne nie było praktycznie zagrożone. Za ich plecami trwała zacięta walka o kolejne przepustki do turnieju finałowego.  Ostatecznie druga pozycja i rozstawienie w FINAL FOUR przypadły ekipie KT KUBALA Ustroń. Trzecie miejsce w tabeli zajął występujący w tegorocznych rozgrywkach dzięki "dzikiej karcie" OSAVI TENNIS TEAM Kalisz. Zwycięstwa m.in. nad CKT Grodzisk Mazowiecki, WKS Grunwald Poznań czy KS Górnik Bytom zagwarantowały zespołowi z Wielkopolski prawo gry o medale w decydującej rozgrywce. Czwartą pozycję – rzutem na taśmę, zapewnił sobie zeszłoroczny, srebrny medalista – zespół CKT Grodzisk Mazowiecki, który po trzech porażkach z rzędu zaliczył serię czterech zwycięstw.

 

Rozgrywki oraz migawka z przeszłości

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek, dwie najlepsze drużyny z sezonu zasadniczego zostaną rozstawione, a ich rywale – drużyny z miejsce 3-4, będą wyłonione w drodze piątkowego losowania. Zwycięzcy spotkań półfinałowych zagrają o złoto, natomiast przegrani powalczą o medal z brązowego kruszcu. Każde spotkanie składać się będzie z 6 lub 7 meczów (w przypadku remisu 3:3).

W zeszłym roku rywalizacja w FINAL FOUR rozgrzała kibiców do czerwoności. W wielkim finale zmierzył się BKT Advantage z CKT Grodzisk Mazowiecki. Po serii gier pojedynczych był remis 2:2, a o wszystkim decydowały gry podwójne, które na swoją korzyść rozstrzygnęli zawodnicy z Bielska-Białej, zwyciężając 4:2. Do wygranej poprowadziła ich MVP FINAL FOUR – Chorwatka Petra Martic. Trzecie miejsce przypadło zespołowi WKT Mera po triumfie 4:2 nad KT KUBALA Ustroń. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już niebawem!

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Krajowa Grupa Spożywcza, Enea, Kanga, Recman oraz enel-sport. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA

Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama