forBET 1. LIGA

Vedoucí a druhé místo s plným počtem bodů

3. kolo forBET 1.LIGI nepřineslo žádné překvapení. Vedoucí a vicevedoucí - ZTT BAZALT Złotoryja a KT GAT GDAŃSK vyhráli svá utkání shodně. Tým z pobřeží měl cestu mnohem složitější.

Derby pro BASALT

V dolnoslezském derby neprokázal tým ZTT BAZALT Złotoryja slitování s místním rivalem COME-ON Wrocław, který zvítězil bez ztráty bodu 6:0. Výsledek však neodráží průběh zápasu. V prvních dvou samostatných zápasech se vratislavičtí tenisté postavili svým soupeřkám. Závodnice ZTT Zuzanna Kubacha urovnala duel ve svůj prospěch až v super tie-breaku, když vyhrála opravdovou válku nervů s Karolinou Skowrońskou. Vyhráli čtyři míče v řadě od 6-8, zápas vyhráli 6-0, 6-7 (5), 10-8. Stejně divoký byl i první set duelu mezi soupeřkou hostitelek Ewou Czapulakovou a sestrou Huberta Hurkacze Ninou, který skončil vítězstvím prvně jmenované 7:6 (7), 6:2. Dvouhra ze Złotoryje měla cestu mnohem snazší - Marcel Zieliński a Sebastian Brzeziński dokončili svá utkání bez ztráty setu a pečetili tak vítězství celého týmu. Čtyřhry měly okázalejší charakter a někteří z jejich účastníků je brali jako trénink, zkoušeli efektní a nestandardní pohyby. Po nejednostranném souboji zvítězil ZTT BAZALT Złotoryja s COME-ON Wrocław 6:0 a posílil se v křesle lídra.

Cenná výhra venku

Podle očekávání přineslo druhé setkání více emocí. Hosté (KT GAT Gdańsk) v souboji s KT ROYAL Zielona Góra nedokázali využít zraněnou Weroniku Ewaldovou, která se odhlásila z juniorského French Open. Obě dvojice zápasů dvouhry (muži i ženy) skončily dělbou bodů. Čtyřhra měla být rozhodujícím faktorem. Ve čtyřhře žen zvítězila hostující dvojice Oriana Gniewkowska / Martyna Szpakowska s duem Zofia Dziewięcka / Julia Oczachowska 6:4, 6:2 a dostala se tak do vedení. Čtyřhra byla pro domácí boj o záchranu. Radosław Nijaki, bývalý kapitán polské reprezentace, v tie-breaku prvního setu Radosław Nijaki spolu s Filipem Bojkem nevyužili dva setboly, zápas prohráli 6:7 (9). Druhý set dali soupeřkám za stavu 3:6, čímž setkání ukončili. KT GAT Gdańsk porazili na tripu KT ROYAL Zielona Góra 4:2 a zvýšili tak své šance na postup do LOTTO SuperLIGA.

TIM Gwardia Wrocław byl suspendován ve třetím kole.

Kompletní výsledky jsou k dispozici na odkazu: sliga.org/wyniki-tabele

Titulárním sponzorem turnaje je forBET Zakłady Bukmacherskie .