Jiri Barnat z Calisia Tennis Team Kalisz

Barnat z tytułem MVP

Czech Jiri Barnat z Calisia Tennis Team Kalisz został decyzją Kapituły Konkursowej uhonorowany tytułem MVP 2. kolejki LOTTO SuperLIGI. Zawodnik zza południowej granicy miał udział w dwóch wygranych meczach przeciwko AZS TENIS Poznań.

22-letni tenisista był głównym architektem wygranej w spotkaniu derbowym z AZS TENIS Poznań.  W pojedynku singlowym Barnat stoczył epicką batalię z zawodnikiem gości, laureatem 1. kolejki LOTTO SuperLIGI Marcelem Kamrowski. W końcówce to Czech zachował więcej zimnej krwi i po super tie-breaku rozstrzygnął losy spotkania na swoją korzyść (6:4, 3:6, 10-8).

Chwilę później w parze z utytułowanym deblistą Piotrem Matuszewskim rywalizowali z duetem gości Marcel Kamrowski/Filip Pieczonka. Podobnie jak w meczu gry pojedynczej, również w pojedynku gry podwójnej do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były trzy partie. Ostatecznie to czesko-polski duet cieszył się z wygranej, kończąc mecz wynikiem 6:2, 5:7, 10-3 i tym samym zapewniając swojej drużynie triumf 3:1.

Jiri Barnat w zeszłym sezonie był stałym bywalcem ligowych spotkań. W barwach OSAVI TENNIS TEAM Kalisz legitymował się bilansem 3-1 w grze singlowej, pokonując m.in. groźnego Serba Miljana Zekica czy aktualnego Narodowego Mistrza Polski w tenisie Pawła Juszczaka (dawniej Ciaś). Gorzej radził sobie w grze deblowej, gdzie wygrał jeden mecz przy trzech przegranych.  Do największych sukcesów Czecha należy zwycięstwo w grze pojedynczej w turnieju rangi ITF w egipskim Sharm ElSheikh (M15) w 2023 roku. W grze podwójnej triumfował dziesięciokrotnie w zawodach tej rangi.

 

Nagrodę MVP LOTTO SuperLIGI przyznaje Kapituła w składzie:

Artur Bochenek - wiceprezes zarządu SuperLiga S.A.
Piotr Holwek, dyrektor zarządający SuperLIGI
Grzegorz Wójcik - komisarz SuperLIGI

MVP (od angielskiego Most Valuable Player) to formuła przyznawania nagrody dla Najbardziej Wartościowego Zawodnika.

 

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy.

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA

Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama