OSAVI I KUBALA z awansem do FINAL FOUR

  CKT odpada mimo zwycięstwa. OSAVI i KUBALA z awansem do FINAL FOUR

  CKT Grodzisk Mazowiecki odpadł z rozgrywek LOTTO SuperLIGI mimo zwycięstwa w ostatniej kolejce z WKT Mera 6:0. Stało się tak dzięki wygranej OSAVI TENNIS TEAM Kalisz z KS Górnik Bytom 5:1. Kaliszanie wraz z KT KUBALA Ustroń uzupełnili grono uczestników FINAL FOUR.

  Przed ostatnią kolejką LOTTO SuperLIGI CKT Grodzisk Mazowiecki musiał wygrać z WKT Mera i liczyć na porażkę OSAVI TENNIS TEAM Kalisz w starciu z KS Górnik Bytom. Pierwszy warunek został spełniony.  Grający u siebie w Kozerkach aktualny wicemistrz Polski dał prawdziwą lekcję tenisa nie walczącemu już o nic WKT Mera. Obie singlistki gospodarzy – Martyna Kubka i Daria Górska, wygrały swoje mecze w ekspresowym tempie, nie tracąc nawet seta. Zawodnicy CKT postanowili nie być gorsi.  Aktualna, piąta „rakieta” w kraju Maks Kaśnikowski zdemolował swojego rywala Maksa Samojłowicza, nie oddając mu nawet gema (6:0, 6:0). Jeszcze szybciej trwał drugi pojedynek panów, w którym utytułowany Kacper Żuk rozegrał tylko jednego seta z Piotrem Pawlakiem (6:4), który skreczował przez kontuzję. Deble były formalnością, ale dostarczyły długo wyczekiwanych emocji. Najpierw para Kubka/Górska pokonała nie bez problemów team Zuchańska/Kowalczyk 7:5, 6:4, a w międzyczasie dramatyczne widowisko stoczyli panowie. Debel Kubot/Żuk obronił w super tie-breaku przeciwko parze Pawlak/Samojłowicz dwie piłki meczowe, zwyciężając 7:6(1), 4:6, 11-9.

  Los grodziszczan pozostawał jednak w rękach OSAVI TENNIS TEAM Kalisz, który dzień później mierzył się na wyjeździe z pewniakiem do gry FINAL FOUR KS Górnik Bytom. Z uwagi na to, że Meczem Dnia został wyznaczony pojedynek pomiędzy zawodniczką gospodarzy Oliwią Bergler a Czeszką Karoliną Kubanovą, spotkanie zaczęło się od rywalizacji mężczyzn i przyniosło pierwsze niespodzianki. Walczący jak o życie goście po dwóch meczach singlowych doprowadzili do wyniku 2:0.  Doświadczony Piotr Gryńkowski ograł juniora Nikodema Barcika 6:3, 6:4, a Czech Jiri Barnat wygrał z powodu kreczu rywala – Martyna Pawelskiego. W singlach kobiet nastąpił podział punktów. W Meczu Dnia Oliwia Bergler z Bytomia pokonała Czeszkę Karolinę Kubanovą 6:1, 6:2, ale jej koleżanka klubowa Maja Pawelska nie sprostała Valeryii Darashuk 4:6, 6:7(5). Kontuzjowany Martyn Pawelski nie był w stanie w parze z Nikodemem Barcikiem rozegrać meczu deblowego z teamem Barnat/Matuszewski i oddał je walkowerem. W tym momencie OSAVI prowadziło już 4:1 i mogło cieszyć się z awansu do grudniowego FINAL FOUR kosztem CKT. Ostatni pojedynek, w grze podwójnej kobiet, miał bardziej sparingowy charakter i zakończył się zwycięstwem pary gości (Darashuk/Kubanova) 6:1, 7:5. Kaliszanie wywieźli ze Śląska 3 punkty na wagę udziału w grudniowym turnieju mistrzów.

  Awans zapewniła sobie również KT KUBALA Ustroń po pewnym zwycięstwie wyjazdowym na WKS Grunwald Poznań 5:1. Zawodniczki wyprowadziły gości na dwupunktowe prowadzenie. Najpierw Marta Leśniak pozbawiła złudzeń Adę Piestrzyńską, wygrywając 6:1, 6:2. Bardziej zacięty pojedynek stoczyła Łotyszka Daniela Vismane z Giną Feistel, zwyciężając w trzech setach – 6:0, 3:6, 10-7. Single panów przyniosły remisowe starcie. Aktualny mistrz Polski z KUBALA Paweł Ciaś rozprawił się z Aleksandrem Orlikowskim w stosunku 6:4, 6:1. Cześć strat odrobił Jasza Szajrych, pokonując czeskiego weterana Lukasa Rosola 6:4, 7:6(4). O wszystkim decydowały mecze deblowe, a te przechylili na swoją korzyść goście.

   

  Wyniki 7. kolejki LOTTO SuperLIGI:

  CKT Grodzisk Mazowiecki – WKT Mera 6:0

  KS Górnik Bytom – OSAVI TENNIS TEAM Kalisz 1:5

  WKS Grunwald Poznań – KT KUBALA Ustroń 1:5

  BKT Advantage Bielsko-Biała – AZS TENIS Poznań 6:0 (walkower)

   

  Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Krajowa Grupa Spożywcza, Enea, Kanga, Recman oraz enel-sport. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  Artykuły polecane

  DOŁĄCZ DO NAS

  POLECAMY

  DO POBRANIA

  Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama