Druga edycja LOTTO SuperLIGI

  Druga edycja LOTTO SuperLIGI

  Rywalizacja o tytuł Drużynowego Mistrza Polski rozpocznie swoją drugą odsłonę 7 maja 2023 roku i w rundzie zasadniczej potrwa do 13 sierpnia. Faza ta wyłoni cztery najlepsze zespoły, które w grudniu będą rywalizować o krajowy prymat w turnieju FINAL FOUR. Z kolei mecz barażowy o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej zaplanowany jest na 3 września.

  Pierwsza edycja LOTTO SuperLIGI zakończyła się sukcesem sportowym i organizacyjnym, dostarczając kibicom wielu niezapomnianych wrażeń. Miłośnicy tenisa za sprawą rozgrywek zyskali możliwość oglądania na żywo zawodników z szerokiej, światowej czołówki. Na kortach pojawili się między innymi - zajmujący obecnie 44. pozycję w światowym rankingu ATP, sensacja tegorocznego Australian Open, Czech Jiri Lehecka, czy 54. w zestawieniu Fin Emil Ruusuvuori. Wśród kobiet największą gwiazdą była sklasyfikowana aktualnie na 41. miejscu w rankingu WTA, Chorwatka Petra  Martic. W lidze występowały również największe gwiazdy polskiego tenisa ostatnich lat – Agnieszka i Ula Radwańska, Łukasz Kubot, Jerzy Janowicz czy tegoroczny finalista gry podwójnej w Australian Open, Jan Zieliński. Do LOTTO SuperLIGA została zgłoszona również 19. w rankingu WTA Magda Linette, półfinalistka tegorocznej, „pierwszej lewej” Wielkiego Szlema.

  W składach zespołów nie zabrakło też przyszłych nadziei polskiego tenisa – między innymi Maksa Kaśnikowskiego, Martyna Pawelskiego, Weroniki Falkowskiej, Aleksandry Zuchańskiej czy Weroniki Ewald (tegoroczna ćwierćfinalistka juniorskiego Australian Open, obecnie najwyżej klasyfikowana Polka w rankingu juniorskim ITF). Łącznie w rozgrywkach uczestniczyło ponad 100 profesjonalnych zawodników, z czego blisko 1/3 zaliczyła w zeszłym sezonie przynajmniej jeden występ w turnieju z cyklu Wielkiego Szlema!

  Twórcami projektu są ludzie od lat związani z profesjonalnym tenisem i sportem. Wspierani przez wiele organizacji, które swoją obecnością zwiększają prestiż oraz uwiarygodniają rozgrywki. Partnerem tytularnym najwyższej klasy rozgrywkowej jest marka LOTTO, natomiast 1.LIDZE (drugi poziom rozgrywek) patronuje marka forBET. Honorowy patronat nad projektem drugi rok z rzędu objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. W gronie patronów medialnych znaleźli się: Polsat Sport, Przegląd Sportowy, Sportowy24.pl, Tenis Magazyn oraz Tik-Tok. Partnerem technicznym jest WebReklama. Rozgrywki toczone są również pod auspicjami Polskiego Związku Tenisa.

  Od początku istnienia projektu jego organizatorom przyświecał cel propagowania tenisa w różnych grupach i środowiskach oraz wspierania rozwoju największych tenisowych talentów. Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju, tegoroczna edycja LOTTO SuperLIGA przyniesie jeszcze większą profesjonalizację zarówno samych rozgrywek, jak i występujących w nich klubów. To z pewnością przełoży się na wzrost sportowych emocji dla kibiców obserwujących mecze tenisowe na żywo oraz telewizji. 

  Zachęcamy do śledzenia LOTTO SuperLIGA. Najbardziej profesjonalnej ligi tenisowej na świecie.

  Artykuły polecane

  DOŁĄCZ DO NAS

  POLECAMY

  DO POBRANIA

  Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama