Lukas Rosol laureatem Enea MVP 4. kolejki

  Lukas Rosol laureatem Enea MVP 4. kolejki

  Tytuł Enea MVP 4. kolejki LOTTO SuperLIGI trafił do Lukasa Rosola z KT KUBALA Ustroń. Doświadczony czeski zawodnik wygrał oba mecze - singlowy i gry podwójnej, odwracając losy spotkania z WKT Mera.

  Pojedynek stołecznej Mery z KT KUBALA Ustroń był „meczem o wszystko” dla jednych i drugich. Porażka znacząco ograniczała szanse jednej z ekip na udział w turnieju FINAL FOUR. Po dwóch meczach singlowych kobiet gospodarze wygrywali 2:0. Czech Lukas Rosol wziął wówczas na siebie ciężar odpowiedzialności za końcowy rezultat. Nie zdeprymowała go porażka w pierwszym secie i po pełnym dramaturgii spotkaniu pokonał Włocha Roberto Marcora 4:6, 6:3, 10-5, przedłużając szanse swojego zespołu na ostateczny triumf.

  Drugi pojedynek rozegrał w parze z Wojciechem Markiem przeciwko duetowi z Półwyspu Apenińskiego Marcora/Vanni. Pierwszy set padł łupem ich rywali 7:6 (4). W kolejnym zwyciężyli goście 7:6 (8), ale był to jedynie przedsmak prawdziwych emocji. W finałowej partii (super tie-break) Rosol z Markiem obronili kilka meczboli i ostatecznie wygrali ją 17:15! Tym samym zapewnili KUBALI zwycięstwo 4:2, unikając konieczności rywalizowania w loteryjnym mikście, czyli grze mieszanej.

  Lukas Rosol to bez wątpienia jeden z bardziej doświadczonych i utytułowanych uczestników LOTTO SuperLIGI - zdobywca  Pucharu Davisa z 2012 roku oraz olimpijczyk z Rio de Janeiro (2016). W trakcie swojej kariery sięgnął po dwa tytuły w singlu i trzy w deblu w zawodach z cyklu ATP. Najwyżej w rankingu światowym notowany był na 26. miejscu. Głośnym echem w środowisku tenisowym odbiła się jego wygrana z Rafaelem Nadalem w II rundzie Wimbledonu w 2012. Rosol zajmował wtedy 100. pozycję w rankingu ATP, a jego szanse na zwycięstwo bukmacherzy wyceniali na 34:1.

  Nagrodę Enea MVP LOTTO SuperLIGI przyznaje Kapituła w składzie:
  Danuta Dmowska-Andrzejuk - prezes zarządu SuperLiga S.A.
  Artur Bochenek - wiceprezes zarządu SuperLiga S.A.
  Grzegorz Wójcik - komisarz SuperLIGI

  MVP (od angielskiego Most Valuable Player) to formuła przyznawania nagrody dla Najbardziej Wartościowego Zawodnika.

  Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Krajowa Grupa Spożywcza, Enea, Kanga, Recman oraz enel-sport. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

   

   

   

   

  Artykuły polecane

  DOŁĄCZ DO NAS

  POLECAMY

  DO POBRANIA

  Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama