Polsko-czeski szlagier Meczem Dnia

Polsko-czeski szlagier Meczem Dnia

Meczem Dnia w ramach 5. kolejki LOTTO SuperLIGI wybrano pojedynek doświadczonego Lukasa Rosola z utalentowanym Maksem Kaśnikowskim.

Dla CKT najbliższe starcie z KT KUBALA Ustroń będzie spotkaniem ostatniej szansy. Nic więc dziwnego, że kapitan zespołu z Grodziska Mazowieckiego desygnował do gry najmocniejszy skład. Jednym z singlistów będzie aktualna 5. rakieta w kraju, 20-letni Maks Kaśnikowski (303. ATP), dla którego niedzielna potyczka będzie pierwszą w ramach tegorocznej edycji LOTTO SuperLIGI.

Utalentowany tenisista jest mocno zmotywowany po ostatnich niepowodzeniach. W zakończonych niedawno Narodowych Mistrzostwach Polski odpadł już w 1/8 finału z Maciejem Rajskim, a kilka dni temu w fińskim challengerze (Tampere Open) zakończył swój start już na 1. rundzie. Maks przegrał z rozstawionym z „szóstką” Włochem Riccardo Bonadio (189. ATP) 4:6, 0:6. Polski zawodnik prowadził 3:0 w pierwszym secie, miał kilka piłek na 4:1, ale później jego gra się posypała.

Jeśli Maks chce wygrać niedzielne, prestiżowe starcie, musi wznieść się na wyżyny swoich możliwości. Po drugiej stronie siatki stanie bowiem doświadczony i utytułowany Czech Lukas Rosol, który najwyżej w rankingu singlowym ATP dotarł do 26. pozycji. Zdobywca Pucharu Davisa z 2012 roku oraz olimpijczyk z Rio de Janeiro (2016) ma „na rozkładzie” takich graczy jak: Rafael Nadal, Jurgen Melzer czy Michaił Jużny. Rosol wygrał w karierze 2 turnieje z cyklu ATP w singlu oraz 3 w deblu.

Czech od blisko 20 lat rywalizuje w tourze, ale wciąż jest głodny zwycięstw. W tym sezonie LSL wygrał 2 pojedynki singlowe i 3 w grze podwójnej. W 4. kolejce został Enea MVP, udowadniając, że wiek to tylko liczba.


Mecz Dnia będzie transmitowany na żywo w Polsat Sport Extra w niedzielę o 12:30.

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA

Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama