Tytuł Enea MVP 3. kolejki dla czeskiej nastolatki

  Tytuł Enea MVP 3. kolejki dla czeskiej nastolatki

  Laureatką nagrody Enea MVP 3. kolejki LOTTO SuperLIGI została 15-letnia, czeska zawodniczka Vendula Valdmannova. Reprezentująca barwy KT KUBALA Ustroń wschodząca gwiazda światowego tenisa była kluczową postacią w niedzielnym starciu z AZS TENIS Poznań.

  Zespół ze Śląska po dwóch porażkach walczył o przetrwanie i tylko zwycięstwo przeciwko „Akademikom” gwarantowało mu przedłużenie nadziei na awans do turnieju FINAL FOUR.

  W swoim pojedynku singlowym Valdmannova uporała się z bez straty seta z dwukrotną Halową Mistrzynią Polski Wiktorią Rutkowską (7:5, 6:1). W parze z Łotyszką Danielą Vismane rozegrała zacięty mecz przeciwko duetowi Hertel/Rutkowska, zwyciężając po dramatycznym super tie-breaku 2:6, 6:2, 11-9. Deblowe zwycięstwo gospodyń przesądziło o końcowym triumfie KT KUBALI Ustroń przeciwko poznańskiemu AZS-owi.

  W uzasadnieniu swojej decyzji Kapituła Konkursowa podkreśliła, że nastoletnia tenisistka mimo młodego wieku zachowała zimną krew w kluczowym fragmencie meczu gry podwójnej kobiet. W końcówce łotewsko-czeska para zdołała odrobić kilkupunktową stratę i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W przypadku porażki żeńskiego duetu z KT KUBALA, o końcowym wyniku decydowałaby loteryjna gra mieszana.

  Vendula jest aktualnie notowana na 116. miejscu w juniorskim, światowym rankingu ITF w singlu.

   

  Nagrodę Enea MVP LOTTO SuperLIGI przyznaje Kapituła w składzie:
  Danuta Dmowska-Andrzejuk - prezes zarządu SuperLiga S.A.
  Artur Bochenek - wiceprezes zarządu SuperLiga S.A.
  Grzegorz Wójcik - komisarz SuperLIGI

  MVP (od angielskiego Most Valuable Player) to formuła przyznawania nagrody dla Najbardziej Wartościowego Zawodnika.

   

  Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Krajowa Grupa Spożywcza, Enea, Kanga, Recman oraz enel-sport. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

   

   

  Artykuły polecane

  DOŁĄCZ DO NAS

  POLECAMY

  DO POBRANIA

  Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama