Enea MVP 5. kolejki

  Enea MVP 5. kolejki. Wejście smoka Kaśnikowskiego

  Laureatem nagrody Enea MVP 5. kolejki LOTTO SuperLIGI został Maks Kaśnikowski z CKT Grodzisk Mazowiecki. Debiutujący w tym sezonie w rozgrywkach 20-letni zawodnik zapewnił trzy wygrane swojej drużynie – w singlu, grze podwójnej oraz mikście.

  Dla aktualnego wicemistrza Polski z Grodziska Mazowieckiego niedzielne starcie z KT KUBALA Ustroń było spotkaniem ostatniej szansy. CKT z bilansem 1-3 zajmował przedostatnie miejsce w tabeli, a ewentualna porażka z ekipą ze Śląska przekreślałaby ich szanse na grę w grudniowym turnieju FINAL FOUR.

  Utalentowany tenisista praktycznie w pojedynkę zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Przy stanie 0-2 po singlach kobiet wygrał Mecz Dnia z utytułowanym Czechem Lukasem Rosolem, niegdyś 26. „rakietą” świata  6:4, 4:6,  10-6.  Chwilę później w parze z Serbem Milanem Zekicem pokonali świetny duet Rosol/Marek 7:6 (4), 5:7, 10-6. O klasie ich rywali świadczą uzyskiwane przez nich wyniki. Rosol to trzykrotny zwycięzca turniejów z cyklu ATP w grze podwójnej, a jego partner Wojciech Marek na niedawno zakończonych Narodowych Mistrzostwach Polski w Bytomiu triumfował w deblu w parze z Piotrem Matuszewskim. Wreszcie na koniec dnia w rywalizacji mikstów wraz z partnerującą mu Valerią Strakhovą pokonali team Vismane/Marek 6:2, 6:7 (3), 11-9.

  Mimo młodego wieku Maks wykazał się wyjątkową dojrzałością oraz odpornością psychiczną na korcie. Wszystkie trzy spotkania wygrał po super tie-breakach, a w rywalizacji mikstów w ostatniej partii  odwrócił losy spotkania.

  Maks ma na swoim koncie trzy wygrane turnieje oraz cztery finały imprez  z cyklu ITF w grze singlowej. Dwukrotnie reprezentował Polskę w Pucharze Davisa, a najwyżej w rankingu światowym ATP w grze pojedynczej wspiął się na 290. pozycję.

  Nagrodę Enea MVP LOTTO SuperLIGI przyznaje Kapituła w składzie:
  Danuta Dmowska-Andrzejuk - prezes zarządu SuperLiga S.A.
  Artur Bochenek - wiceprezes zarządu SuperLiga S.A.
  Grzegorz Wójcik - komisarz SuperLIGI

  MVP (od angielskiego Most Valuable Player) to formuła przyznawania nagrody dla Najbardziej Wartościowego Zawodnika.

  Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Krajowa Grupa Spożywcza, Enea, Kanga, Recman oraz enel-sport. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

   

   

   

   

  Artykuły polecane

  DOŁĄCZ DO NAS

  POLECAMY

  DO POBRANIA

  Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama