Rozgrywki forBET 1.LIGA

Lider zagra z outsiderem. Wicelider jedzie do Zielonej Góry!

Po trzytygodniowej przerwie wracają emocje związane z rozgrywkami forBET 1.LIGI. Lider ze Złotoryi podejmie u siebie outsidera z Wrocławia. Wicelider z Gdańska sprawdzi się na trudnym terenie w Zielonej Górze.

W 3. kolejce rozgrywek forBET 1.LIGI, zajmującego fotel lidera ZTT BAZALT Złotoryja czeka teoretycznie łatwa przeprawa.  Na własnym obiekcie zagrają z będącą „czerwoną latarnią” wrocławską ekipą COME-ON. Gospodarze pewnie zmierzają po awans do LOTTO SuperLIGI. W pierwszy spotkaniu wywieźli z gorącego wrocławskiego terenu cenne zwycięstwo nad TIM Gwardia 4:2. W kolejnym pojedynku nie mieli litości dla KT ROYAL Zielona Góra, zwyciężając gładko i pewnie 6:0. Na gwiazdę zespołu wyrasta Marcel Zieliński, który niedawno w turnieju rangi ITF M15 w Telde na Gran Canarii dotarł do finału, choć musiał przebijać się przez dwustopniowe eliminacje. W drużynie dzielnie wspierają go tegoroczne maturzystki - Ewa Czapulak i Zuzanna Kubacha. Ich rywal oddał pierwszy mecz walkowerem, a w drugim przeciwko lokalnemu rywalowi TIM Gwardia ugrał tylko jeden punkt. Zdecydowanym faworytem są gospodarze, ale przyjezdni na pewno tanio skóry nie sprzedadzą.

W drugim spotkaniu KT ROYAL Zielona Góra podejmie u siebie KT GAT GDAŃSK. Gospodarze rozegrali dotychczas jeden pojedynek. Klub pauzował w pierwszej kolejce, natomiast w drugiej musiał uznać wyższość aktualnego lidera ZTT BAZALT Złotoryja (0:6).

Dla gdańszczan będzie to debiut w tegorocznych rozgrywkach forBET 1.LIGI. W pierwszej kolejce ich rywal – COME-ON Wrocław, oddał mecz walkowerem, a w drugiej pauzowali. Dopiero w sobotę przekonamy się o realnej sile ekipy z Wybrzeża, którego najjaśniejszym punktem powinna być Weronika Ewald, ćwierćfinalistka tegorocznego, juniorskiego singla w Australian Open, która ostatnio otrzymała powołanie do seniorskiej kadry Polski na mecz z Kazachstanem w ramach Billie Jean Cup.

Pauzować będzie TIM Gwardia Wrocław.

Oba spotkania 3. kolejki forBET 1.LIGI odbędą się w sobotę (3 czerwca).

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka forBET Zakłady Bukmacherskie.

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA

Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama