Pojedynek utalentowanych juniorów Meczem Dnia

LOTTO SuperLIGA: Pojedynek utalentowanych juniorów Meczem Dnia

Mecz Dnia odbędzie się w ramach Spotkania Kolejki LOTTO SuperLIGI pomiędzy WKT Mera a BKT Advantage Bielsko-Biała. Po dwóch stronach siatki staną utalentowani tenisiści. Oskar Grzegorzewski i Jakub Jędrzejczak to absolutna czołówka juniorska kraju.

Batalia aktualnego Drużynowego Mistrza Polski z brązowym medalistą będzie spotkaniem o wszystko dla tych drugich. Słabo spisująca się w rozgrywkach WKT Mera musi wygrać, jeśli marzy o zachowaniu chociaż cienia szansy na udział w grudniowym FINAL FOUR. W ramach tego pojedynku odbędzie się Mecz Dnia, w którym powalczą o zwycięstwo zawodnik gospodarzy Oskar Grzegorzewski oraz tenisista BKT Jakub Jędrzejczak.

Obaj uczestnicy niedzielnego starcia należą do grona największych nadziei polskiego tenisa. W rankingu juniorskim (do lat 18) PZT zajmują odpowiednio miejsca 3. i 4.  Grzegorzewski w światowym rankingu juniorskim ITF najwyżej notowany był na 143. pozycji. Ostatnie dni były dla niego bardzo pracowite. Zawodnik Mery znalazł się w kadrze Polski na turniej eliminacyjny do Drużynowych Mistrzostw Europy U18 – Tennis Europe Summer Cups by Dunlop 2023, który rozegrano na kortach KS Górnik Bytom. „Biało-Czerwoni” zajęli czwarte miejsce, a Oskar rozegrał po dwa spotkania singlowe i deblowe, z których wygrał po jednym pojedynku. Warto nadmienić, że 18-latek to stały „bywalec” tegorocznej odsłony LOTTO SuperLIGI. Wystąpił w dwóch meczach singlowych oraz trzech deblowych, z czego zwyciężył tylko w jednym, ale potrafił napsuć sporo krwi bardzo doświadczonym graczom, takim jak Czech Petr Michnev z OSAVI TENNIS TEAM Kalisz.

Jego rywal – Jakub Jędrzejczak, to również jeden z młodych wilczków polskiego tenisa.  Zaledwie 17-letni zawodnik znalazł się w PZT Team B, programie wspierającym finansowo największe polskie nadzieje i talenty tenisowe. Mimo młodego wieku Jakub zdążył już zadebiutować w rozgrywkach LOTTO SuperLIGI. W tegorocznym sezonie rozegrał trzy pojedynki w grze podwójnej, z których dwa zakończył zwycięsko! Niedzielne starcie będzie jego singlowym debiutem w lidze.

Pojedynek będzie transmitowany na żywo w niedzielę (6 sierpnia) o godz. 12:30 w Polsat Sport.

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Krajowa Grupa Spożywcza, Enea, Kanga, Recman oraz enel-sport. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA

Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama