Martyna Kubka

Martyna Kubka nagrodzona tytułem MVP 3. kolejki

Kapituła Konkursowa zdecydowała się przyznać tytuł MVP 3. kolejki LOTTO SuperLIGI Martynie Kubce. Zawodniczka WKT MERA wygrała dwa mecze w zwycięskim spotkaniu z Calisią Tennis Team Kalisz.

WKT MERA pozostaje jedną z dwóch drużyn w rozgrywkach bez porażki, w czym duża zasługa nowego nabytku stołecznego klubu. Martyna Kubka, bo o niej mowa, w zeszłym sezonie reprezentowała barwy CKT Grodzisk Mazowiecki, a w tym świetnie sobie radzi na ligowych kortach jako tenisistka MERY.

W spotkaniu 3. Kolejki LOTTO SuperLIGA WKT pokonał aktualnego wicemistrza ligi – Calisię Tennis Team Kalisz 3:1, a swój udział w wywalczeniu dwóch punktów miała Martyna Kubka. Najpierw w starciu singlowym okazała się lepsza od groźnej Czeszki Julie Struplovej, wygrywając 7:6(2), 7:5. Zwycięsko zakończyła również swój pojedynek w grze podwójnej. W parze z Alicją Rosolską pokonały duet Karolina Kubanova/Julie Struplova 6:2, 6:3.

W zeszłym sezonie w rozgrywkach ligowych Martyna legitymowała  się bilansem 2-1 w singlu oraz 3-0 w deblu w rundzie zasadniczej. W FINAL FOUR wygrała jedno spotkanie w grze pojedynczej i jedno w grze podwójnej w meczu o 3. miejsce. Kubka to reprezentantka Polski w Pucharze Billie Jean King Cup. Aktualnie notowana jest w światowym rankingu singlowym WTA na pozycji 310., co daje jej status szóstej "rakiety" w kraju. 23-latka wygrała jeden singlowy i osiemnaście turniejów deblowych rangi ITF. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski w grze podwójnej.

 

Nagrodę MVP LOTTO SuperLIGI przyznaje Kapituła w składzie:

Artur Bochenek - wiceprezes zarządu SuperLIGA S.A.

Piotr Holwek, dyrektor zarządzający SuperLIGI

Grzegorz Wójcik - komisarz SuperLIGI

 

MVP (od angielskiego Most Valuable Player) to formuła przyznawania nagrody dla Najbardziej Wartościowego Zawodnika.

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy.

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA

Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama