Sezon zasadniczy na półmetku - LOTTO SuperLIGA

Sezon zasadniczy na półmetku

Za nami ponad połowa kolejek sezonu zasadniczego LOTTO SuperLIGI. Jak klaruje się sytuacja w obu grupach? Kto ma szanse na awans, a kto walczy już tylko o przysłowiową "pietruszkę"? Dokonujemy analizy i prognozujemy drugą fazę rozgrywek.

Przypominamy, że w tym roku najlepsze zespoły z obu grup uzyskają bezpośrednią kwalifikację do FINAL FOUR, natomiast drużyny z pozycji 2-3 zagrają w fazie „play-off” z przeciwnikami z drugiej grupy o pozostałe dwie „przepustki” do turnieju mistrzów.

W grupie A sprawa bezpośredniego awansu jest przesądzona. BKT Advantage Bielsko Biała wygrał już trzy starcia i może świętować zajęcie pierwszego miejsca na zakończenie sezonu zasadniczego. W przypadku porażki w ostatnim spotkaniu, przy wygranej PTP Łódź, rywale zrównają się z nimi punktami, a wtedy o miejscu w tabeli decyduje bezpośredni pojedynek, a ten w 3. kolejce rozstrzygnął na swoją korzyść BKT.

Niemal pewny gry w "play-offach" może być również łódzki PTP. Teoretycznie szanse na wyprzedzenie łodzian mają jeszcze WKS Grunwald Poznań i BAZALT ZTT Złotoryja, ale taki scenariusz wydaje się mało prawdopodobny. Z dwójki aspirujących do "play-offów" zespołów - WKS i BAZALT, w lepszej sytuacji są chyba złotoryjanie, którzy - w odróżnieniu od WKS, mają już za sobą mecz z dominatorem z Bielsko-Białej, a w najbliższej kolejce zagrają z czerwoną latarnią rozgrywek - KT ROYAL Zielona Góra, który matematycznie też pozostaje w grze o turniej mistrzów.

W grupie B sytuacja jest równie skomplikowana. Na prostej drodze do FINAL FOUR jest prowadząca w tabeli WKT MERA, która ma przed sobą spotkania z najsłabszymi w tabeli AZS TENIS Poznań oraz KT GAT Gdańsk, choć lekceważenie obu rywali może być sporym błędem. Blisko awansu do "play-off" jest Calisia Tennis Team Kalisz, która co prawda przegrała z MERĄ, ale ma na rozkładzie bezpośrednio zagrażające jej Górnik Bytom oraz AZS TENIS Poznań. Wszystko wskazuje na to, że o 3. miejsce rywalizować będą właśnie bytomianie oraz poznaniacy. Oba zespoły spotkają się w ostatniej, 5. kolejce i możliwe, że będzie to pojedynek z serii "o wszystko". Zamykający tabelę KT GAT też nie stracił szans na 3. miejsce, ale ostatnie dwa starcia - z Calisią i MERĄ, musi bezwzględnie wygrać.

4. kolejka LOTTO SuperLIGI odbędzie się w dniach 27-28 lipca br.

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy.

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA

Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama