pary półfinałowe FINAL FOUR

  Znamy pary półfinałowe FINAL FOUR!

  Podczas czwartkowej konferencji prasowej inaugurującej rozgrywki LOTTO SuperLIGI – FINAL FOUR 2k23 rozlosowano pary półfinałowe. BKT Advantage Bielsko-Biała zmierzy się z gospodarzem CKT Grodzisk Mazowiecki, a KT KUBALA Ustroń podejmie sensację tegorocznego sezonu OSAVI TENNIS TEAM Kalisz.

  Po sezonie zasadniczym rozstawione były dwa zespoły – lider LOTTO SuperLIGI – BKT Advantage oraz wicelider – KT KUBALA Ustroń. Ich rywali wyłoniono w drodze losowania.

  Pierwszą parę półfinałową tworzą: BKT Advantage Bielsko-Biała – CKT Grodzisk Mazowiecki, a drugą: KT KUBALA Ustroń – OSAVI TENNIS TEAM Kalisz.

  Szczególnie pasjonująco zapowiada się pojedynek pomiędzy liderem rozgrywek, a gospodarzem turnieju mistrzowskiego. Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie obie ekipy spotkały się w wielkim finale, gdzie górą był team z Bielsko-Białej 4:2. Po singlach był remis 2:2, a o zwycięstwie bielszczan zadecydowały dwa zwycięstwa w meczach gry podwójnej.  Dramaturgii dodał fakt, że oba pojedynki singlowe zakończyły się kreczami (Emil Ruusuvuori – BKT Advantage Bielsko-Biała oraz Maks Kaśnikowski – CKT Grodzisk Mazowiecki). W tym sezonie BKT pokonał na wyjeździe CKT 6:0, ale grodziszczanie grali wówczas w bardzo odmłodzonym składzie.

  Druga potyczka będzie nie mniej elektryzująca. KT KUBALA Ustroń to ciekawa mieszkanka polsko-czeskiej rutyny, natomiast OSAVI TENNIS TEAM Kalisz to czarny koń tegorocznych rozgrywek, który występuje w lidze za sprawą „dzikiej karty”. W sezonie zasadniczym wygrał między innymi z CKT Grodzisk Mazowiecki czy WKS Grunwald Poznań. W tegorocznym pojedynku górą była KUBALA, która wygrała w stosunku 4:2.

   

  Półfinały:

  BKT Advantage Bielsko-Biała – CKT Grodzisk Mazowiecki
  KT KUBALA Ustroń – OSAVI TENNIS TEAM Kalisz

   

  Harmonogram FINAL FOUR prezentuje się następująco:

  8 grudnia (piątek)
  godz. 10:00 – rozpoczęcie spotkań półfinałowych

  9 grudnia (sobota)
  godz. 12:00 – rozpoczęcie spotkania o 3. miejsce oraz spotkania finałowego (po trzy mecze)

  10 grudnia (niedziela)
  godz. 10:00 – dokończenie rywalizacji w spotkaniu o 3. miejsce
  godz. 12:00 – dokończenie rywalizacji w spotkaniu finałowym
  godz. 20:00 – ceremonia wręczenia pucharów

   

  Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Krajowa Grupa Spożywcza, Enea, Kanga, Recman oraz enel-sport. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

  Partnerem LOTTO SuperLIGI – FINAL FOUR 2k23 jest gmina Grodzisk Mazowiecki.

  Artykuły polecane

  DOŁĄCZ DO NAS

  POLECAMY

  DO POBRANIA

  Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama