Bielsko-Biała ze złotem

Nie było sensacji w Kozerkach. Bielsko-Biała ze złotem

Znamy wszystkie rozstrzygnięcia w LOTTO SuperLIDZE 2k23. Tytuł mistrzowski drugi rok z rzędu trafił do BKT Advantage Bielsko-Biała, który w finale pokonał OSAVI TENNIS TEAM Kalisz 4:0. Brąz wywalczyli gospodarze – CKT Grodzisk Mazowiecki po zwycięstwie nad KT KUBALA Ustroń 4:2.

Spotkania o pierwsze i trzecie miejsce rozłożone były na dwa dni. W sobotę rozegrano trzy mecze, a pojedynki dokończono w niedzielę.

 

BKT ponownie najlepszy

Po sobotniej odsłonie finału bliżej tytułu był BKT.  W singlach Katarzyna Kawa pokonała Ivanę Sebestovą z OSAVI 6:1, 6:0, a Czech Tomas Machac zwyciężył  Piotra Matuszewskiego (OSAVI)  6:2, 6:2. Z kolei debel w składzie Petra Martic/Maja Chwalińska uporał się z duetem Karolina Kubanova/Valriya Darashuk 6:2, 6:3. W niedzielę do zwycięstwa potrzebna im była tylko jedna wygrana, a przysłowiową „kropkę nad i” postawiła Chorwatka Petra Martic, która wygrała w dwóch setach z Czeszką Julie Struplovą 6:2, 6:4.

 

Gospodarze z brązem

Po dwóch dniach rozgrywek CKT w walce o brąz prowadził trzema punktami. Pierwszą wygraną gospodarzom zapewniła Węgierka Dalma Galfi, wygrywając z Valerią Olianovskaią z KT KUBALA 3:6, 7:5, 13-11. W singlu panów Maks Kaśnikowski z CKT pokonał Narodowego Mistrza Polski Pawła Ciasia (KT KUBALA) 6:3, 6:2, a para Marta Kostyuk/Martyna Kubka okazała się lepsza od duetu ustronian Valeriia Olianovskaia/Daniela Vismane 7:5, 6:2. W niedzielę po pierwszym meczu KT KUBALA wciąż pozostawał w grze dzięki swojemu czeskiemu asowi. Lukas Rosol był skuteczniejszy w decydujących momentach i ograł zawodnika gospodarzy Kacpra Żuka 6:3, 6:7(4), 10-6. Przewaga gospodarzy skurczyła się do dwóch punktów (3:1), a po wygranej debla Marek/Ciaś z parą Kubot/Zieliński (6;4, 6:3) do jednego! Na szczęście dla grodziszczan na wysokości zadania stanęła Martyna Kubka, która pokonała Łotyszkę Danielę Vismanę 2:6, 6:2, 10-7. CKT wygrał całe spotkanie 4:2 i stanął na najniższym stopniu podium!

 

Półfinały:
BKT Advantage Bielsko-Biała – CKT Grodzisk Mazowiecki 4:1
OSAVI TENNIS TEAM Kalisz – KT KUBALA Ustroń 4:3

Spotkanie o 3. miejsce:
CKT Grodzisk Mazowiecki – KT KUBALA Ustroń 4:2

Final:
BKT Advantage Bielsko-Biała – OSAVI TENNIS TEAM Kalisz 4:0

 

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Enea, Kanga, Recman oraz enel-sport. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Partnerem LOTTO SuperLIGI – FINAL FOUR 2k23 jest gmina Grodzisk Mazowiecki.

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA

Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama