Grzegorz Panfil i Mateusz Kowalczyk

  Podwójne Enea MVP 5. kolejki LOTTO SuperLIGI

  5. kolejka LOTTO SuperLIGI była ważna pod kilkoma względami. Przede wszystkim spotkania zaplanowane w tym terminie miały zdecydować o układzie tabeli – jednym dać pewny awans do final four, innym szansę na walkę o utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej.

  Szczególne było spotkanie w Ustroniu. W rozgrywanym tam Meczu Kolejki wystąpili Grzegorz Panfil i Mateusz Kowalczyk. Zawodnicy drużyny KT Kubala Ustroń rozegrali swój ostatni deblowy mecz na zakończenie swoich karier sportowych. 

  Enea MVP 5. Kolejki zostało przyznane wyjątkowo Grzegorzowi Panfilowi i Mateuszowi Kowalczykowi. 

  Będzie nam brakowało tak wybitnych zawodników, którzy reprezentowali nasz kraj na arenach międzynarodowych. To dla nas zaszczyt, że Grzegorz z Mateuszem postanowili zagrać swój ostatni pojedynek w naszych rozgrywkach. 

  Grzegorz Panfil był notowany najwyżej na 238 miejscu rankingu ATP w singlu oraz 176 ATP w deblu, wielokrotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski. W 2014 roku wraz z Agnieszką Radwanską dotarł do finału Pucharu Hopmana. 

  Mateusz Kowalczyk w singlu był notowany najwyżej na 694 miejscu rankingu ATP, natomiast w deblu był aż na 77 miejscu ATP. Wielokrotnie grał w finałach ATP, w 2013 roku dotarł do 2. rundy Wimbledonu w grze deblowej.


  Nagrodę MVP LOTTO SuperLIGI przyznaje Kapituła w składzie:
  Danuta Dmowska-Andrzejuk - prezes zarządu SuperLiga S.A.
  Artur Bochenek - wiceprezes zarządu SuperLiga S.A.
  Mirosław Skrzypczyński - prezes Polskiego Związku Tenisowego
  Grzegorz Wójcik - komisarz SuperLIGI
   
  MVP (od angielskiego Most Valuable Player) to formuła przyznawania nagrody dla Najbardziej Wartościowego Zawodnika.

   

   

   

   

  DOŁĄCZ DO NAS

  POLECAMY

  DO POBRANIA

  Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama