Aukcja

  Nie tylko sport, ale też pomaganie

  Ruszyła pierwsza licytacja charytatywna.

  Organizatorzy rozgrywek LOTTO SuperLIGI skupiają się na emocjach sportowych, ale nie zapominają o najbardziej potrzebujących. Dzięki współpracy z Fundacją Krajowej Grupy Spożywczej S.A. „Pomaganie krzepi”, pomocą finansową zostaną objęte dwa Domy Dziecka w Krasnymstawie.

  W sezonie 2023 do grona sponsorów LOTTO SuperLIGI dołączyła Krajowa Grupa Spożywcza S.A., której społeczna odpowiedzialność biznesu opiera się między innymi na  działalności charytatywnej i sponsoringowej w tym: wydarzeń sportowych, sportowców i lokalnych akcji sportowych. Zespół SuperLIGA S.A. planował w tym roku włączyć w swoje działania element społeczny i charytatywny, dlatego współpraca z Fundacją Krajowej Grupy Spożywczej  S.A. „Pomaganie krzepi” okazała się naturalnym krokiem na drodze realizacji tego celu.

  - Od dawna zastanawialiśmy się, jak poprzez nasze rozgrywki pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują.  Dzięki nawiązanej relacji z Fundacją „Pomaganie krzepi”, będziemy w stanie poprawić jakość życia dzieci z domów dziecka – powiedziała Danuta Dmowska-Andrzejuk, prezes zarządu SuperLIGA S.A.

  Podczas wszystkich kolejek sezonu zasadniczego LOTTO SuperLIGA odbywać się będą aukcje internetowe gadżetów i pamiątek tenisowych z autografami zawodników – między innymi koszulek czy piłek. Na licytacje trafią jeszcze inne niespodzianki. – Chcemy zaskoczyć naszych kibiców, dlatego przedmioty licytacji będą do końca trzymane w tajemnicy, żeby zwiększyć element zaskoczenia – dodała Danuta Dmowska-Andrzejuk.

  Pozyskane w ten sposób środki, za pośrednictwem Fundacji Krajowej Grupy Spożywczej S.A. „Pomaganie krzepi”, trafią do "Stowarzyszenia "Carpe Diem" z Krasnegostawu, które  powstało w 2015 roku po to, aby wspierać działania dwóch Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych (tj. Domów Dziecka) w tym mieście, w których aktualnie przebywa 26 dzieci w wieku od 4 do 18 lat.

  - Od kilku lat Fundacja Krajowej Grupy Spożywczej S.A. "Pomaganie krzepi" przekazuje darowizny rzeczowe wyżej wymienionym placówkom, zabezpieczając podstawowe potrzeby bytowe mieszkających w nich dzieciom i młodzieży. Środki zebrane podczas licytacji z SuperLIGA S.A. zostaną przeznaczone na doposażenie Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Krasnymstawie w sprzęt sportowy, w tym zakup rowerów – powiedział Szymon Smajdor, Prezes Zarządu Fundacji Krajowej Grupy Spożywczej S.A.

  Właśnie ruszyła pierwsza licytacja, której przedmiotem jest oficjalna koszulka LOTTO SuperLIGI oraz dwie piłki tenisowe z autografami zawodników KS Górnik Bytom oraz CKT Grodzisk Mazowiecki. Aukcja dostępna jest pod adresem: allegro.pl/oferta/koszulka-lotto-superliga-i-pilki-tenisowe.

  Zachęcamy do licytacji gadżetów sportowych! Środki zebrane podczas licytacji zostaną przekazane na zakup sprzętu sportowego dla dzieci i młodzieży z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Krasnymstawie.

  Artykuły polecane

  DOŁĄCZ DO NAS

  POLECAMY

  DO POBRANIA

  Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama