Prezentacja drużyn - sezon 2022

Prezentacja drużyn - sezon 2022

Kości zostały rzucone i wszystko jest już jasne! 29 maja po raz pierwszy w historii polskiego tenisa wystartują jednocześnie dwa poziomy rozgrywek profesjonalnych – LOTTO SuperLIGA oraz forBET 1.LIGA.

Prace nad rozwojem unikalnego w skali nie tylko polskiej, ale i europejskiej projektu trwały od kilkunastu miesięcy. Po setkach spotkań, analiz, organicznej pracy zarówno nad formułą, jak i dopięciem wszelkich zagadnień organizacyjnych, przyszedł moment, w którym zamknięte zostały zgłoszenia klubów do rozgrywek. Moment symboliczny – teraz czekamy już na pierwszą kolejkę.

By jednak mogło do niej dojść, 10 marca o godzinie 14:30 odbędzie się losowanie, które utworzy pary w istniejącym już terminarzu. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na antenie Polsatu Sport, serdecznie więc na nie zapraszamy, zdradzając przy okazji, że w jego trakcie nie zabraknie niespodzianek.

- Kiedy w mojej głowie pojawił się pomysł na taką formułę rozgrywek, początkowo zakładałem, że zamienienie go w gotową rzecz to będzie bardzo długi proces. Okazało się jednak, że wokół jest mnóstwo osób pozytywnie nastawionych do tej idei, a co za tym idzie: szybko przeszliśmy od słów do czynów – mówi Artur Bochenek, wiceprezes zarządu LOTTO SuperLIGI. – To pod każdym względem duże wyzwanie, ale też i wielka szansa na to, by polski tenis wzniósł się na wyższy poziom. Już dziś wiadomo, że na naszych kortach zobaczymy zawodników z górnej części światowych rankingów. Przyznam, że osobiście nie mogę się doczekać pierwszych meczów – podsumowuje Bochenek.

- To jedno z największych sportowych wydarzeń w Polsce. O ile nie największe – mówi Danuta Dmowska-Andrzejuk, prezes zarządu LOTTO SuperLIGI. – Postawiliśmy zarówno sobie jak i klubom bardzo konkretne wymagania i z zadowoleniem obserwujemy, że wśród 16 drużyn, które rywalizować będą w dwóch klasach rozgrywkowych, wszystkie założenia zostały spełnione. Znakomicie również układa nam się współpraca ze sponsorami i partnerami, bez których to przedsięwzięcie byłoby niemożliwe do zrealizowania. Wspaniałą robotę wykonuje również Polski Związek Tenisowy z nieocenionym prezesem Mirosławem Skrzypczyńskim, którego doświadczenie organizacyjne oraz dynamika działania pozwalają nam na realizowanie wszystkich, nawet najbardziej skomplikowanych pomysłów – dodaje Dmowska-Andrzejuk.

Poniżej prezentujemy składy obu lig i… zapraszamy na korty oraz transmisje w Polsacie Sport!

 

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA

Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama