komunikat

Komunikat

W związku z ostatnimi wydarzeniami związanymi ze zbrojną napaścią Rosji na Ukrainę i wspierającą te zbrodnicze działania Białoruś, Polski Związek Tenisowy oraz Zarząd SuperLigi S.A. ze skutkiem natychmiastowym podjął decyzję o wykluczeniu zawodników oraz trenerów z Rosji i Białorusi z udziału we  współzawodnictwie tenisowym w Polsce aż do odwołania. Do odwołania zostaną także zablokowane licencje zawodnicze oraz trenerskie.

Zdajemy sobie sprawę, że to nie zawodnicy czy trenerzy ponoszą bezpośrednią odpowiedzialność za agresję reżimów Rosji i Białorusi, jednakże podobnie jak inne Związki Sportowe w naszym kraju oraz Federacje  Międzynarodowe uważamy, że nie można być obojętnym na akty brutalnej zbrojnej agresji wobec Ukrainy dziejące się w sercu Europy tuż u naszych granic.

Powyższe decyzje nie dotyczą tenisistów i trenerów z obu krajów ubiegających się w Polsce o status uchodźcy lub ubiegających się o obywatelstwo polskie.

Kluby LOTTO SuperLigi / forBET 1. Ligi / forBET 2. Ligi posiadające w swoich składach zawodników z Rosji i Białorusi będą mogły dokonać zmian personalnych do końca kwietnia 2022 roku.

Zarząd SuperLIGA S.A.
Zarząd Polski Związek Tenisowy 

 

 

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA

Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama