Webinaria, które pomogą w odniesieniu sukcesu

  Webinaria, które pomogą w odniesieniu sukcesu

  Nie znamy daty, w której wymyślono sportową rywalizację. Zapisy historyczne dają nam jednak podpowiedź, że walka o sukces, gdy w grę – nomen omen – wchodzi wysiłek fizyczny, to tysiące lat.

  Zbudowane mięśnie, motoryka, codzienne treningi, by spiąć wszystkie detale naszej fizyczności i wkomponować w to powtarzalność – tak brzmi najczęściej prosta, choć ciężka jednocześnie recepta na sukces. I to już wszystko? Nie.

  - Jednym z warunków osiągania sportowych sukcesów jest wieloletnia i systematyczna praca. Dotyczy ona nie tylko samych zawodników, ale całego sztabu szkoleniowego – mówi Katarzyna Kozikowska, psycholog sportu. - Wszyscy oni pracują nad jak najlepszym przygotowaniem zawodnika, który na wczesnym etapie rozwoju wspierany był i jest przez pierwszych i najważniejszych nauczycieli, czyli rodziców.

  Za historią każdego sportowego sukcesu stoi najczęściej ktoś, kto nie trenując, wkłada w rozwój zawodnika niewiele mniej energii, niż on sam podczas treningów. Czasami to właśnie trener, czasami menedżer, ale bardzo często, najczęściej właściwie – sportowa pasja u młodego człowieka zaczyna się od impulsu nadanego przez mamę lub tatę. Nie są to jednak zawsze takie same historie. - W swojej pracy zauważam, że często rodzice różnią się w postawach dotyczących udziału dzieci w zajęciach sportowych. Jedni bardzo mocno angażują się w kształtowanie postaw nastawionych na rozwój, naukę wartości, motywacji oraz pasji do sportu. Drudzy natomiast – często bardzo nieświadomie - przyjmują postawę utrudniającą rozwijanie potencjału zawodnika – opowiada o swoich badaniach nad tematem Katarzyna Kozikowska.

  Kozikowska postanowiła swoje doświadczenia z poznanymi przypadkami przekuć w konkretny i niosący za sobą możliwości rozwoju warsztat. – Przygotowałam cykl warsztatów, których celem jest wspieranie w wychowywaniu dzieci na pewnych siebie, zdrowych i sprawnych społecznie dorosłych. Razem z Frutuś Kids Cup oraz Lotto SuperLIGĄ zapraszamy na webinaria, które z pewnością pomogą w zebraniu przydatnych wiadomości na temat tego, jak pracować z młodymi sportowcami i pomóc im w prowadzącym do sukcesu rozwoju.

  TEMATYKA WEBINARÓW:
  1. Trening to przede wszystkim zabawa
  2. Daj czas dziecku na rozwój
  3. Pozwól doświadczyć porażki i rozmawiaj o błędach
  4. Słuchaj aktywnie i chwal za określone zachowania
  5. Przekazuj konstruktywną krytykę
  6. Bądź pozytywnym kibicem
  7. Ucz samodzielności
  8. Pomóż wyznaczać i realizować cele
  9. Współpracuj z trenerem
  10. Zapobiegaj przedwczesnej rezygnacji ze sportu.

  Na pierwsze spotkanie z Katarzyną Kozikowską zapraszamy wszystkich Rodziców dzieci z dziecięcych i młodzieżowych kategorii wiekowych (U10 / U12 / U14) już w sobotę 26.02.2022 roku. Zarówno to spotkanie jak i cały cykl organizujemy dla Was całkowicie za darmo. Przed każdym spotkaniem publikować będziemy jego zapowiedź oraz link do spotkania via ZOOM. Zachęcamy do cyklicznych spotkań z naszym ekspertem oraz aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach.

  #Frutuś #KidsCUP

  Artykuły polecane

  DOŁĄCZ DO NAS

  POLECAMY

  DO POBRANIA

  Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama