Tomas Machac z tytułem Enea MVP FINAL FOUR

Czech Tomas Machac z BKT Advantage Bielsko-Biała został laureatem nagrody Enea MVP FINAL FOUR 2023. Jeden z liderów bielskiej ekipy wygrał oba mecze singlowego podczas finałowej batalii o tytuł Drużynowego Mistrzostwa Polski.

Czeski tenisista, reprezentant kraju w Pucharze Davisa, był jednym z głównych architektów sukcesu swojej drużyny podczas odbywającego się na kortach w Kozerkach LOTTO SuperLIGA - FINAL FOUR 2k23. W spotkaniu półfinałowym przeciwko gospodarzowi turnieju - CKT Grodzisk Mazowiecki, stoczył pasjonujący pojedynek z młodą polską "strzelbą" - Maksem Kaśnikowskim. Machac wygrał to starcie po super tie-breaku 7:5, 3:6, 10-5.

W spotkaniu finałowym z OSAVI TENNIS TEAM Kalisz rywalem Czecha był jeden z bohaterów kaliskiego zespołu - Piotr Matuszewski. Machac przez całą potyczkę dyktował warunki na korcie, zwyciężając 6:2, 6:2. Ostatecznie jego drużyna sięgnęła drugi rok z rzędu po tytuł Drużynowego Mistrza Polski w tenise.

W ostatnich tygodniach Tomas Machac prezentuje wysoką formę, dzięki której awansował na jedno z najwyższych miejsc w rankingu singlowym ATP w swojej karierze - 79. Pod koniec października br. w turnieju Erste Bank Open w Wiedniu z cyklu ATP 500 dotarł do 1/8 finału, eliminując dwóch zawodników z pierwszej setki rankingowej (Emil Ruusuvuori - 67, Aleksandar Vukic - 56). Z kolei podczas ćwierćfinału Pucharu Davisa pokonał 56. "rakietę" świata - Australijczyka Jordana Thompsona. W dotychczasowej karierze Machac wygrał cztery singlowe turnieje rangi ATP Challenger Tour.

Nagrodę Enea MVP LOTTO SuperLIGI przyznaje Kapituła w składzie:
    Patryk Gajda - prezes zarządu SuperLiga S.A.
    Artur Bochenek - wiceprezes zarządu SuperLiga S.A.
    Grzegorz Wójcik - komisarz SuperLIGI

MVP (od angielskiego Most Valuable Player) to formuła przyznawania nagrody dla Najbardziej Wartościowego Zawodnika.

Sponsorem tytularnym rozgrywek jest marka LOTTO, której właścicielem jest Totalizator Sportowy. W gronie sponsorów znaleźli się również: PZU, Enea, Kanga, Recman oraz enel-sport. Projekt jest objęty oficjalnym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki.