Jerzy Janowicz

  Radwańska, Janowicz, Kubot - druga kolejka przechodzi do historii

  2. kolejka LOTTO SuperLIGI przechodzi do historii zapisując się w niej piękną i sportowo niezwykle atrakcyjną kartą!
  O cenne punkty rywalizowały ze sobą:

  • KS GÓRNIK Bytom vs OSAVI TENNIS TEAM Kalisz 5:1
  • WKT MERA Warszawa vs PARK TENISOWY OLIMPIA Poznań 4:2
  • AZS Poznań vs KT KUBALA Ustroń 0:6
  • natomiast w Spotkaniu Kolejki CKT Grodzisk Mazowiecki na czele z Jerzym Janowiczem gościł na swoim obiekcie BKT ADVANTAGE Bielsko-Biała i w „Starciu Tytanów” – bo takim właśnie mianem określono ten pojedynek – padł wynik 5:1.

  Jednym z najważniejszych wydarzeń drugiej kolejki był powrót na polskie korty Jerzego Janowicza. I trzeba przyznać, że był to powrót mocno zaakcentowany, gdyż w ciężkim, dwusetowym boju Jerzyk pokonał Davida Poljaka 6:3, 7:6 (3). Był to Mecz Kolejki i zdecydowanie zasłużył na to miano.

  Fani Jurka Janowicza mogli kibicować mu ponownie, gdy na kort wyszedł w parze ze swoim deblowym partnerem – Łukaszem Kubotem, aby stawić czoło parze Zdenkowi Kolarowi i Davidowi Poljakowi. Janowicz i Kubot pokonali dość gładko parę Kolar / Poljak, 6:1; 6:3

  Choć emocji nie brakowało również w innych meczach, a największą konkurencją dla Meczu Kolejki było z pewnością pojawienie się sióstr Radwańskich w spotkaniu MERY Warszawa z OLIMPIĄ Poznań. Urszula wystąpiła w grze pojedynczej przeciwko Kamilli Bartone i wygrała po zaciętym meczu 2:1. Natomiast w duecie ze swoją siostrą, z utęsknieniem wyczekiwaną na polskich kortach Agnieszką, pokonały duet Bartone / Saboleva 2:0. Ponieważ Warszawę od Kozerek, gdzie rozgrywa swoje mecze CKT dzieli mała odległość, z pewnością wielu kibiców miało dylemat, które spotkanie obejrzeć na żywo. Z punktu widzenia atrakcyjności tenisa na polskich kortach – oby jak najwięcej takich dylematów w przyszłości. I możemy obiecać, że dołożymy wszelkich starań, by tak właśnie było.

  Przez cały czas bardzo aktywnie działało Studio LIVE sliga.tv, które poprowadził znany i lubiany Marek Furjan.

  Wyniki wszystkich meczów publikujemy w zakładce: WYNIKI

  Jak wygląda układ w tabeli LOTTO SuperLIGI po 2. kolejce?
  1. KS GÓRNIK Bytom
  2. CKT Grodzisk Mazowiecki
  3. WKT MERA Warszawa
  4. KT KUBALA Ustroń
  5. BKT ADVANTAGE Bielsko-Biała
  6. PARK TENISOWY OLIMPIA Poznań
  6. OSAVI TENNIS TEAM Kalisz
  8. AZS TENIS Poznań


  A co słychać w forBET 1.LIDZE?

  Na kortach zaplecza LOTTO SuperLIGI również było niezwykle ciekawie. Obserwatorów oraz osoby zaangażowane w rozgrywki fB1L najbardziej interesowało, czy swoją znakomitą postawę z pierwszej kolejki potwierdzą kluby z Wrocławia. Wyszło pół na pół – GWARDIA po ciężkim meczu wygrała u siebie z AZS-em Łódź, jednak już COME-ON uległ w Gdańsku GAT-owi 1:5.

  Kolejny mecz wygrali tenisiści poznańskiego GRUNWALDU – tym razem w Złotoryi pokonali miejscowy ZTT 5:1. Dość bolesną porażkę zanotował na swoich kortach TOTUU-ROYAL Zielona Góra, który z BKT ADVANTAGE Bielsko-Biała przegrał w stosunku 0:6.

  • KT GAT Gdańsk vs COME-ON Wrocław 5:1
  • TOTUU-ROYAL Zielona Góra vs BKT ADVANTAGE Bielsko-Biała II 0:6
  • ZTT Złotoryja vs WKS GRUNWALD Poznań 1:5
  • GWARDIA Wrocław vs AZS Łódź 4:3

   

  foto: SuperLIGA / Piotr Kucza / Jacek Prądzyński

   

   

   

   

   

   

   

   

  Artykuły polecane

  DOŁĄCZ DO NAS

  POLECAMY

  DO POBRANIA

  Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama