rozkład jazdy w forBET 1.LIGA

Weekendowy rozkład jazdy w forBET 1.LIGA

O rozgrywkach forBET 1.LIGI nigdy nie powiemy, że są w cieniu LOTTO SuperLIGI. Owszem, to zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej, ale emocje, które taktują rozgrywane tam mecze, również są najwyższej próby. Na razie prym wiodą tenisowe kluby z Wrocławia – czy to stały trend, czy też może druga kolejka rozgrywek jest w stanie spłaszczyć tabelę?

COME-ON i GWARDIA pokazały w pierwszej kolejce, że grają tenis skuteczny do bólu, w dodatku wygrywając swoje spotkania w takim samym stosunku – 5:1. Wydaje się, że nieco trudniejsze zadanie mieli gwardziści, gdyż przyszło im rywalizować poza Wrocławiem. Wyprawa do Złotoryi nie była jednak daleka, a podróż najwyraźniej kompletnie nie wpłynęła na kondycję zawodników, bo zwycięstwo było okazałe – triumfy w singlach męskich i żeńskich, podobnie jak w męskim deblu, a honor ZTT uratowały grające w deblu panie. COME-ON na swoich kortach pokonał TOTUU-ROYAL Zielona Góra, choć po pierwszym meczu singlowym panów, to goście prowadzili. Potem jednak do zwycięstwa poprowadzili wrocławską ekipę Marcel Dzieło i Nika Hurkacz, zgodnie wygrywając swoje single i deble.

COME-ON w najbliższej kolejce czeka wyjazd do Gdańska, na mecz z tamtejszym GAT-em, który w pierwszej kolejce po ciężkim boju pokonał w Bielsku-Białej miejscowy BKT ADVANTAGE II w stosunku 4:3. Z kolei GWARDIA podejmie na swoich kortach AZS Łódź, który w pierwszej kolejce uznał wyższość poznańskiego GRUNWALDU (2:4). Poznaniacy wybierają się na mecz do Złotoryi i na pewno będą chcieli udowodnić, że zwycięstwo w pierwszej kolejce było etapem długofalowego planu na awans do LOTTO SuperLIGI. Z kolei w Zielonej Górze dojdzie do pojedynku miejscowego TOTUU-ROYAL z BKT ADVANTAGE II – czy bielszczanie poprawią swój jednopunktowy dorobek w tabeli? A może TOTUU-ROYAL wyjdzie z pozycji zerowych punktów? Emocji z pewnością nie zabraknie!

W rozgrywkach forBET1.LIGI czeka nas pewna zmiana. Otóż w wyniku konsultacji zarządu rozgrywek z klubami, postanowiono rozgrywać mecze fB1L w soboty. Najbliższa kolejka będzie jeszcze podzielona, ponieważ mecze KT GAT Gdańsk – COME-ON Wrocław oraz TOTUU-ROYAL Zielona Góra – BKT ADVANTAGE Bielsko-Biała II rozegrane będą w niedzielę 5 czerwca, ale już od trzeciej, a pierwszej w lipcu kolejki w przypadku rozgrywek forBET1.LIGI towarzyszyć nam będzie hasło „Tenisowa Sobota”.

Nadchodzące spotkania forBET 1.LIGI

4 czerwca:
ZTT Złotoryja (7)* – WKS GRUNWALD Poznań (3)*
GWARDIA Wrocław (1)* – AZS Łódź (6)*

5 czerwca:
KT GAT Gdańsk (4)* – COME-ON Wrocław (1)*
TOTUU-ROYAL Zielona Góra (7)* – BKT ADVANTAGE Bielsko-Biała II (5)*

* w nawiasie miejsce w tabeli

 

Najciekawsze wydarzenia sportowe możesz obserwować na stronie infosport.pl

Artykuły polecane

DOŁĄCZ DO NAS

POLECAMY

DO POBRANIA

Witryna utrzymywana jest na serwerach firmy WebReklama